7.8.2009 otevřeno: 1598 x

Druhé vítězství juniorů, porazili Maroko

AKTUALIZOVÁNO - Druhým zápasem dnes pokračovalo vystoupení českého celku juniorů na světovém šampionátu v Egyptě. V Káhiře si dnes bez problémů poradili s celkem Maroka a připsali si druhé vítězství.

Mistrovství světa - Egypt

2.utkání: Česko - Maroko 37:22 (21:8)

Naši junioři dnes neměli sebemenší potíže zdolat svého druhého soupeře na šampionátu, kterým bylo Maroko. Již úvod střetnutí naznačil, jak se bude celé utkání vyvíjet a kdo v něm bude mít navrch. V sedmé minutě zvyšoval Polášek na 6:0 a český celek pokračoval v navyšování skóre i nadále. Náskok našeho celku narostl ve 23. minutě již na 18:6, v poločase vedli Češi 13tibrankovým náskokem. Soupeř po celé utkání praktikoval již avizovanou obranu 3:3, ale naši hráči si s ní věděli rady. Ve druhé půli si svěřenci trenérů Hudečka a Faráře udržovali vysoký náskok, aby nakonec zvítězili 37:22. V utkání trenéři šetřili Krupu a Bečváře, kteří by již měli být zcela fit k zítřejšímu zápasu. Zítra čeká juniory důležité utkání s Portugalskem, ve kterém se může rozhodnout o našem postupu do další fáze. Pokud by se nám podařilo zvítězit, s největší pravděpodobností bychom si dva body za vítězství přinesli i do finálové skupiny.

Komentář Jaroslava Hudečka: „Měli jsme z utkání mírné obavy, ne z výsledku ale z přístupu našich hráčů, protože Maroko přeci jen nepatřilo na základě prvního zápasu k nejsilnějším soupeřům. Tím spíš jsme hráče nabádali k poctivé přípravě a to především na jejich neobvyklou obranu 3:3. Základní sestava, se kterou jsme do utkání nastoupili, předvedla výborný výkon a převyšovala soupeře ve všech směrech. Procento střelby se vyšplhalo na 80%, brankář Mrkva v prvním poločase zaznamenal 69% úspěšnost zákroků. Do druhého poločasu jsme sestavu prostřídali a bohužel náš výkon upadl do průměru. K sedmi technickým chybám z první půle jsme přidali dvanáct v poločase druhém. Výrazný byl především rozdíl v přístupu hráčů a také v proměňování šancí, kdy jsme často zahodili i jasné šance z rychlého útoku.

Zítra nás čeká stěžejní utkání základní skupiny. Portugalsko na šampionátu hraje dobře, ale pokud by se nám jej podařilo porazit, s největší pravděpodobností bychom si dále nesli dva body. Doufám, že kluci k zápasu přistoupí podle našich představ a s nasazením všech sil, neboť v neděli máme volný den. Pokud odehrajeme utkání koncentrovaně, máme šanci zvítězit. Náš zítřejší soupeř má velice dobrou obranu 1:5, kvalitní přechod do rychlého útoku a vynikajícího pivota. K tomu se přidává dobrá hra jejich krajních spojek. Dnes se ale poměrně dlouho trápili s Alžírskem, což mohlo hráčům jejich základní sestavy ubrat fyzických sil a pro nás by to tak zítra mohla být výhoda.“

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Kavka 3, Hrstka 8/3, Polášek 2, Mika 3, Brykner 1, Šíra 4, Hubáček 3, Třeštík 1, Kotrč 3, Číp 4, Sliwka 1, Diviš 4

Nejlepší střelci Maroka: Mehais 8, Nasser 6, Bourguibe 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0, vyloučení: 7 - 7

Průběh utkání: 6:0 , 9:1, 12:1, 18:6, 21:8 – 23:9, 29:14, 35:20, 37:22