10.8.2009 otevřeno: 1964 x

Junioři postoupili do finálové skupiny mistrovství světa

Čeští junioři mají za sebou čtvrté utkání na světovém šampionátu. V dnešním duelu nestačili na Dánsko, ale protože Maroko uhrálo s Alžírskem remízu, mohou se již dnes radovat z postupu do další fáze šampionátu.

Mistrovství světa - Egypt

Česko – Dánsko 31:38 (16:20)

Nepovedené začátky poločasů odsoudily k nezdaru české házenkáře v dnešním utkání s Dánskem. Český celek se v zápase proti úřadujícím mistrům Evropy nedostal ani jednou do vedení. Katastroficky pro něj vyzněly především první desetiminutovky obou poločasů. V tom prvním se Dánové utrhli ze stavu 4:2 na devítibrankové vedení 11:2. Teprve v patnácté minutě pak naši hráči dokázali přidat třetí branku. Přesto ale v poločase nebyly vyhlídky českého týmu beznadějné, když v poločase prohrával 16:20.

Z pocitu možnosti uspět nás Dánové vyvedli hned v úvodu druhé půle, kdy jsme na pět jejich branek dokázali odpovědět jedním gólem a prohrávali rázem 17:25. Vysoké vedení si soupeř udržoval i po celý zbytek utkání a v zápase bohatém na branky nakonec zvítězit 38:31.

Na všechny týmy čekají poslední zápasy skupiny zítra odpoledne. O prvenství si to v úplně posledním zápase skupiny rozdají Dánové a Portugalci. Naši házenkáři mohou v zítřejším zápase s Alžírskem své vítězství ještě potvrdit.

Průběh utkání: 1:3, 2:5, 2:11, 6:14, 12:17, 16:20 – 17:25, 21:30, 23:32, 31:38

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka - Hrstka 3, Polášek 1, Mika, Sliwka 2/1, Diviš, Třeštík 4, Kotrč 2, Hubáček, Bečvář 4, Brykner 3, Číp 11, Šíra 1

Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3, vyloučení: 4 – 4

Komentář trenéra Jaroslava Hudečka přineseme v samostatném článku.

18:30 Dánsko – Portugalsko

Výsledky všech zápasů a další statistiky můžete sledovat na oficiální stránce MS www.handball09.com nebo na stránce IHF.