29.6.2014 otevřeno: 1826 x

Juniorky na úvod MS nestačily na Norsko

České reprezentantky zahájily MS v Chorvatsku prohrou. Norkám podlehly poměrem 31:18. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

Vysokou porážku utrpěl výběr trenéra Krejčíře ve svém prvním vystoupení na MS v Chorvatsku. Favorizovaným Norkám podlehly rozdílem třinácti tref. Do utkání vstoupily Norky výrazně lépe než české reprezentantky a po deseti minutách vedly 6:2. Náskok si udržovaly do konce prvního poločasu, o přestávce vedly Seveřanky poměrem 14:10. Ve druhé půli pokračovaly házenkářky Norska ve své dobré hře a nakonec dosáhly vítězství 31:18. Nejlepšími střelkyněmi Norska byly Arntzenová, Ingstadová a Aardhalová, bránu severského týmu dobře hájila Pedersenová. Nejlepší střelkyní českého výběru byla Tereza Pokorná, která se v utkání trefila šestkrát, Petra Kudláčková ubránila českou síť před třinácti zásahy. I přes jejich dobrý výkon ale český tým podlehl kvalitně hrajícím Norkám rozdílem třinácti tref.

Kristýna Vlková při průniku norskou obranou.

Po utkání neskrávala zklamání z výsledku brankářka Petra KUdláčková. "Takový zápas se těžko hodnotí. První poločas byl z naší strany vydařenější, v obraně se nám vedlo dobře. Problém byl v útočné hře. Těžko jsme překonávaly norskou obranu a neproměňovaly jsme vyložené šance. Do druhého poločasu jsme vstoupily nekoncentrovaně, přestože jsme věděly, že soupeř zvýší obrátky. Udělaly jsme mnoho technických chyb, které Norky nekompromisně trestaly a rozdíl ve skóre narostl na třináct branek. Každopádně Norsko patří mezi světovou špičku a my tento zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se na další zápasy, ve kterých je pro nás bodový zisk reálnější. A to hned na zítra, kdy nás čeká, dle mého názoru, po Norsku nejsilnější soupeř, Korea," řekla česká brankářka.

Příčiny neúspěchu pojmenoval trenér Krejčíř. "Zápas proti Norkám jsme bohužel odehráli jako přesnou kopii zápasu z kvalifikace . Záměr vylepšit výsledek i herní projev nevyšel. I proto, že soupeř je skutečně nesmírně kvalitní, ale i pro určitou nedisciplinovanost v útočné fázi a především pro velmi slabý úsek hry v úvodu druhého poločasu. Korejky představují dalšího soupeře ze světové špičky a především jejich herní styl bude pro většinu hráček novinkou. Obrovská rychlost , pohyblivost a obratnost není pro nás zcela obvyklá. Přesto chceme bojovat o body a také o vlastní tvář pro další už rozhodující boje," zhodnotil i vyhlídky pro zápas s Koreu trenér Krejčíř.