30.6.2014 otevřeno: 1430 x

Dorostenky začaly na European Open výhrou nad domácími, pokračovaly remízou s Nizozemskem

První vystoupení na European Open mají za sebou české dorostenky. Za vstup do turnaje si zaslouží připsat na vysvědčení jedničku. Zvládly ho skvěle a zvítězily nad Švédskem, večer se remizovaly s Nizozemkami. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

České házenkářky zahájily Open mistrovství Evropy ve Švédsku vítězstvím. Po rozpačitém začátku vyřadily Švédky ze hry a dokráčely si k prvním bodům za výhru 19:16. „Do zápasu jsme vstoupili nervózně s respektem k soupeři. Hráčky nedokázaly plnit naše pokyny. Od 10. minuty se ale naše hra trochu zvedla a začali jsme postupně dotahovat náskok soupeřek, které v 10. minutě vedly 5:1,“ komentoval výkon svých svěřenkyň po utkání trenér Jan Salač. Ve druhém poločase hrál na palubovce úplně jiný tým. „Do druhého poločasu jsme vstoupili plně koncentrovaně a Švédky v podstatě nevěděly, co mají hrát. Vedli jsme několikrát i o čtyři, pět branek. Děvčata si zaslouží za předvedený výkon absolutorium,“ dodal kouč.

Česká republika – Švédsko 19:16 (9:9)

Branky České republiky: Šustková 9, Galušková 4, Chlupová 1, Zachová 1, Kříčková 2, Kolářová 1, Pešková 1

I druhé utkání se dorostenkám vydařilo. V souboji s týmem, který v kvalifikačních bojích dělal dorostenkám velké problémy, Nizozemskem vybojovaly velecenný bod, když remizovaly poměrem 16:16. Defenzivní utkání se sice zpočátku vyvíjelo lépe pro Nizozemky, které o poločase vedly 7:10, druhá půlka ale lépe sedla českému výběru, a tak na konci utkání mohly české házenkářky oslavit důležitý bodový zisk. "Slavíme splnění prvního dílčího úkolu, se kterým jsme do Švédska jeli. Tímto úkolem byl postup ze skupiny a to jsme zvládli. Zítra se rozhodne o tom, ze kterého místa postoupíme a s jakým výsledkem budeme vstupovat do dalších zápasů," konstatoval trenér Salač.

"Do utkání jsme šli s tím, že proti Nizozemsku chceme bodovat. Chtěli jsme mu postup co nejvíce ztížit, byl to jeden z favoritů naší skupiny. Do zápasu jsme ale vstoupili nekoncentrovaně, dělali jsme v první půli mraky technických chyb, které nás srážely do kolen, a tak šly soupeřky v poločase do vedení 10:7. Ve druhém poločase ale holky ohromnou bojovností stáhly rozdíl na remízu. Nizozemky se pořád snažily odskočit, tahalo se to o gól. A deset vteřin před koncem jsme ze sedmičky vyrovnali. Dobře chytaly brankářky. My jsme dělali hodně technických chyb, za první dvacetiminutovku devět a to je moc. Nizozemky nás převyšovaly i výškou, ale holky ve druhé půli opravdu bojovaly a Nizozemky se teď budou muset porvat se Švédkami o postup," popsal radostně odehrané utkání Salač.

Česká republika - Nizozemsko 16:16 (7:10)

Branky České republiky: Fryčáková 2, Galušková 4, Chlupová 2, Zachová 2, Šustková 3, Kříčková 2, Pešková 1

Dobrá nálada dorosteneckého výběru před zápasem proti Švédsku.