2.7.2014 otevřeno: 1788 x

Juniorky přehrály Uruguay devítibrankovým rozdílem

Druhé vítězství si na MS juniorek připsaly české reprezentantky. Po korejském výběru porazily Uruguay. V tabulce skupiny A jim zatím kvůli zápornému skóre patří čtvrté místo.

České juniorky vstupovaly do utkání s jednou prohrou a jedním vítězstvím na kontě. Vítězství nad Uruguayí braly téměř jako povinnost a misi splnily na výbornou. Už po prvním poločase vedly 14:11 a nakonec své soupeřky přehrály devítibrankovým rozdílem. Střeleckou hvězdou utkání byla Veronika Malá, která se trefila osmkrát, sekundovaly jí se šesti trefami Fryčáková a pětibranková Kamenářová, brankářky Kudláčková se Šíbrovou přidaly sedmnáct důležitých zákroků.

"Úvod zápasu jsme trošku "prospaly". Uruguayky nás zaskočily jejich aktivně vysunutou obranou. Pár minut nám trvalo, než jsme přišly na to, jak tuto obranu překonat. Do přestávky jsme si vypracovaly tříbrankový náskok a poločas jsme vyhrály 14:11. Do druhé půlky jsme vstoupily disciplinovaněji než do první, ale pak přišla naše kritická pětiminutovka, kdy jsme kupily řadu chyb a Uruguayky se na chvilku dostaly zpět do hry. Trenér vzal time out a uklidnil nás. Koncovku zápasu jsme dohrály v klidu a z dnešního zápasu si odnášíme další dva důležité body. Chci také poděkovat skvělým fanouškům, kteří nás přijeli povzbudit sem do Chorvatska, z tribuny nám fandili a podporovali nás za jakéhokoliv stavu," popsala vývoj utkání Veronika Malá, která neopomněla vyzdvihnout fanouškovskou podporu v hale.

Kladně hodnotil utkání trenér Lubomír Krejčíř. "Jsme rádi za vítězství s hodně nepříjemným soupeřem. Jeho obrana 3:3 nás strašila už od rozlosování. V každém případě jsme ale utkání zvládli lépe než před dvěma lety. Přispěla k tomu především dobrá křídelní hra a rychlý útok obecně. V obraně jsme zvolili 1:5 pro eliminaci kombinací soupeře a snadnější přechod do útočné fáze. Menší disciplinovanost mezi 40. a 45 minutou nás stála klidnější koncovku, ale přesto jsme spokojeni a věříme, že výkony potvrdíme s Kazachtánem již zítra," komentoval výkon družstva zkušený kouč.

Česká republika – Uruguay 33:24 (14:11)

Sestava a branky České republiky: Šíbrová, Kudláčková – Belohoubková, Jeřábková 2, Dufková 2, Šelaisová 1, Vlková 3, Slováková, Fryčáková 6, Kordovská 3, Jačková 3, Nováková, Nygrýnová, Pokorná, Kamenářová 5, Malá 8

6. Kazachstán 3 0 0 3 62:122 0

Eliška Jačková patří k tvůrkyním české hry a byla jednou z tahounek týmu i v tomto utkání.

Foto Alex Wipf

Markéta Jeřábková přispěla na české konto dvěma trefami.

Oslavné gesto Zuzany Dufkové.

FOto Alex Wipf

Oslavy v českém táboře a poděkování fanouškům.

Tereza Pokorná a Eliška Jačková ukazují šrámy z bitvy. Ale stále s úsměvem.

Opory. Veronika Malá se dnes trefila osmkrát a Petra Kudláčková ubránila českou síť před šestnácti uruguayskými pokusy. Sekundovala jí zdárně Šíbrová.