10.7.2014 otevřeno: 1203 x

Juniorky Chorvatkám porážku neoplatily, poperou se o jedenácté místo

Ani napodruhé se Češkám nepodařilo překonat házenkářky Chorvatska, které se před domácím publikem proti českému výběru vždy dokázaly vybičovat k výkonu, který pro ně znamenal vítězství. V souboji o to, který tým nakonec zabojuje o devátou příčku podlehly Češky Chorvatsku desetibrankovým rozdílem.

Českým juniorkám se nevydařily hned první minuty zápasu. Po patnácti minutách hry prohrávaly 10:2, během přestávky svítil na ukazateli sedmibrankový rozdíl 9:16. Ve druhé půli se Češky rvaly o dobrý výsledek, dokonce ztrátu snížily na tříbrankový rozdíl, ovšem pak domácí házenkářky od Jadranu své vedení znovu a ještě více navýšily a nakonec dovedly utkání k desetibrankové výhře 33:23. České reprezentantky bojovaly, střelecky vynikala Kordovská, ovšem Chorvatky české reprezentantky na hřišti výrazně přehrály. „Dnes se nám znovu nepovedlo porazit silný tým Chorvatska. Úvodní desetiminutovka zápasu nám vůbec nevyšla. Náš útok byl bez pohybu a to vysoké chorvatské obraně hrálo do karet. Celkově se nám první poločas vůbec nevydařil. O přestávce nás trenér v šatně naburcoval a v druhé pulce už měla naše hra větší šťávu. Dokonce jsme se v jednu chvíli dotáhli na rozdíl tří branek, ale pak Chorvatky přidaly několik přesných zásahu do naší sítě a bylo to zas o osm. S výsledkem rozhodně nejsme spokojeni, ale uznávám, že dnes bylo Chorvatsko lepším týmem a zaslouženě vyhrálo,“ komentovala vývoj utkání a jeho výsledek po zápase Veronika Malá.

Kamila Kordovská proměnila osm ze svých střeleckých pokusů.

Foto Alex Wipf

Z pozice kapitánky ale nezapomněla celému týmu poděkovat za dosavadní sympatické výkony. „Jako kapitánka bych chtěla ještě jednou CELÝ tým pochválit za včerejší vyhraný zápas proti Brazilkám, do kterého jsme vložily veškeré své síly. Možná i proto jsme dnes nepodaly náš optimální výkon,“ dodala Malá.

Zklamání neskrýval ani trenér Lubomír Krejčíř. "Z naší strany byl nevydařený hlavně úvod utkání. Včerejší zápas nás stál více sil, než jsme si původně mysleli. Sice jsme chtěli vsadit proti Brazilkám vše na jednu kartu a udeřit tak, abychom se dostali do té lepší čtverky, ale dnes se ukázalo, že síly chybí. Chyběla odvaha jít do vysoké obrany Chorvatek, chyběla herní invence, chyběla nám Eliška Jačková a její nezdolnost jít do takové mlýnice. To se projevilo nepřipraveností střelby a Chorvatky pak z druhé vlny skórovaly. Než jsme se vzpamatovali, tak nám to chvilku trvalo. Zlepšený výkon ve druhé půli měl za důsledek to, že na začátku druhého poločasu jsme se dotáhli na dvě branky. Nebylo to změnou systému, ale lepší důrazností útoku a lépe připravenými akcemi. Souboje s vysokým soupeřem stojí dvojnásobek fyzických sil a to za stavu o dva začalo být opravdu cítit. Síly docházely a to nejen hráčkám, které celý turnaj hrál velkou minutáž, ale i těm, které dostali příležitostí méně. Nadšení z výsledku nejsme, ale ve vzrůstových a somatotypových podmínkách, které máme, vždy čekáme, kdy přijde takový krizový zápas a přišel teď. Určitě by ale bylo horší, kdyby přišel včera. Navíc je to osmý zápas v jedenácti dnech. To se na nás podepsalo, ale budeme se snažit posbírat co nejvíce sil do posledního utkání proti Srbsku," řekl zkušený kouč Krejčíř.

Češky se tak nakonec utkají v sobotu o 11. místo. Soupeřem jim bude tým Srbska, když Srbky podlehly ve čtvrtečním utkání Norsku 25:39 (12:22).

Česká republika – Chorvatsko 23:33 (9:16)
Sestava a branky České republiky: Šíbrová, Kudláčková – Bělohoubková, Jeřábková 2, Dufková 1, Šelaisová, Vlková 3, Slováková 3, Fryčáková, Kordovská 8, Jačková, Naváková, Nygrýnová 1, Pokorná 4, Kamenářová, Malá 1