11.8.2009 otevřeno: 1761 x

Na závěr skupiny junioři podlehli Alžírsku

Poslední zápas základní skupiny čekal dnes na juniorské házenkáře. Svůj postup chtěl tým potvrdit vítězstvím nad Alžírskem, ale nakonec svému soupeři podlehl.

Česko – Alžírsko 29:33 (14:18)

Již začátek naznačil, že ani soupeř nepřišel do zápasu s myšlenkou na prohru. Vedení Alžírska 2:0 se našim házenkářům podařilo brzy srovnat a v 11.minutě se po dvou brankách Hubáčka a jedné Bryknera dostal do tříbrankového vedení 7:4. Alžířani ale opět srovnali hru. České hráče navíc postihl brankový výpadek v úseku 17.-24.minuty a zatímco soupeř byl sedmkrát úspěšný, čeští házenkáři vyšli střelecky naprázdno. Výsledkem bylo vedení 14:9, ze kterého se do poločasu podařilo juniorům ukrojit jen jeden gól.

Ve druhém poločase se českým házenkářům podařilo srovnat krok a ve 48.minutě po brance Šíry snížili na 24:25. Soupeř si ale dokázal znovu vybudovat brankový náskok, aby dvěma góly v poslední minutě upravil na konečných 33:29 ve svůj prospěch.

Zítra je na mistrovství volný den. Program pro české hráče pak pokračuje zápasy ve finálových skupinách. V těch se utkají s prvními třemi týmy skupiny C Slovinskem, Švédskem a Estonskem.

Průběh utkání: 0:2, 4:4, 9:8, 9:15, 14:18 – 16:20, 20:22, 24:25, 25:29, 29:32

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Kavka 4, Hrstka 2/2, Polášek 2, Bečvář 2, Diviš 1, Brykner 1, Sliwka, Šíra 1, Hubáček 7, Třeštík 3, Kotrč 6, Číp

Nejvíce branek Alžírska: Boumendjel C. 6, Boumendjel Z. 5, Djebnoune 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 5 – 3

Výsledky všech zápasů a další statistiky můžete sledovat na oficiální stránce MS www.handball09.com nebo na stránce IHF.