15.8.2014 otevřeno: 1526 x

Němci jasně lepší a mají postup v kapse. Česká naděje stále žije!

Čeští mladíci dnes na U18 EURO 2014 nestačili na favorizované Německo, které se stalo prvním postupujícím ze skupiny D. Následná výhra Polska nad Běloruskem našemu týmu zachovala šanci na postup - do čtvrtfinále vede cesta přes nedělní výhru nad domácími Poláky.

Vzájemnou zápasovou bilanci na současných 2:2 upravili proti českému týmu němečtí dorostenci, kteří si od počátku dnešní střetnutí na U18 EURO 2014 budovali náskok, který po přestávce zkušeně kontrolovali na úrovni přibližně deseti branek (obdobně jako včera proti Polsku). „Rozhodla první půle, to je evidentní. Nebyli jsme schopni ubránit, Němci plně prodali svou rychlost, techniku i důraz. Naopak my jsme působili v útoku včetně koncovky zcela opačným dojmem. I když jsme nesložili zbraně a kluci zlepšili hru, nezbylo mi po utkání než pogratulovat k jasné výhře lepšímu celku, který zatím na turnaji naplno ukázuje svou sílu. Budeme si přát, aby se stejným nasazením a přehledem zvládli Němci nedělní zápas s Běloruskem, abychom měli boj o postup ještě ve svých rukou,“ přibližoval po duelu Libor Hrabal.

V ten nejdůležitější okamžik Němci vrátili českému výběru dvě nedávné porážky z Plzně. Trenér Beppler po utkání zářil spokojeností, Čechy považuje za silný tým a výsledek dnešního duelu tedy za velice pozitivní. Němci mají prakticky
postup v kapse ale Beppler vyjádřil přesvědčení, že v neděli musí hrát jeho tým opět na sto procent. To by se nám
hodilo, neboť třetí výhra Němců na trunaji by uchovala šanci na český postup do čtvrtfinále.

Český trenér přesto mohl stejně jako včera chválit své svěřence za bojovnost a hru na hraně svých fyzických možností. Právě díky bojovnosti a maximálnímu nasazení CZECH HANDBALL TEAM dosáhl alespoň na dílčí vítězství v druhém poločase. „Němci zápas kontrolovali, ale přeci jen jsme jim to nikterak neulehčili tím, že bychom začali hrát odevzdaně. Naopak. Teď máme den na regeneraci a čeká nás nedělních šedesát minut boje o vše,“ naráží Libor Hrabal na nedělní zápas Polsko – Česko, který zakončí zápasový program základní skupiny D, a jehož výsledek bude z největší platností určující pro určení jména druhého postupujícího týmu z „déčka“ (Němce by mohla o postup připravit už jen skutečně teoretická sedmnáctibranková prohra s Bělorusy, těm by ale i bod stačil k jistotě postupu z druhého místa).

Česko - Německo 25:34 (9:19)
Sestava a branky ČR: Herajt, Hrdlička, Pšenica – Mubenzem 6, Kývala 5, Dědeček a Šafránek po 3, Franc a Kučera po 2, Březina, Dořičák, Štohanzl a Zeman po 1, Bičiště, Dolejší a Kašpárek

Rozhodl o tom druhý dnešní duel, ve kterém domácí Poláci v pekelné atmosféře zlomili v závěrečných šesti minutách odpor Bělorusů. Zápas svou vyrovnaností připomínal včerejší klání Bělorusko – Česko. Poláci ale nedovolili soupeřům kolem 50. minuty obdobný trhák jako náš tým včera a kolem 55. minuty udeřili. Smazali drobné manko, ujali se dvoubrankového vedení a k radosti tisícovky diváků náskok uhájili do konce (26:24). Tento výsledek nahrává postupovým šancím českého celku, neboť jakýkoliv bodový zisk Běloruska by znamenal jeho postup do další fáze. Pokud by však v neděli Němci nepolevili v suverénních výkonech a Bělorusy porazili (dosud na turnaji dvě výhry o devět branek), pak by cesta do čtvrtfinále turnaje vedla přes čtyřbrankovou výhru nad domácím Polskem. Což je sice úkol náročný, ale rozhodně ne nereálný. Poslední zápas v základní skupině U1'8 EURO 2014 sehrají naši házenkáři v neděli 17. srpna od 19.30 hod.

U18 EURO 2014, Skupina D (průběžná tabulka)