17.8.2014 otevřeno: 1443 x

Útok na postup se nezdařil, Češi o 9. – 16. místo

Závěrečný hrací den základních skupin U18 EURO 2014 a prohra o sedm branek s domácím Polskem znamená pro svěřence Libora Hrabala účast v soubojích o 9. až 16. místo. Mezi nejlepších osm postoupili s domácími Poláky suverénní Němci.

Přes úvodní dvě prohry na dorosteneckém evropském šampionátu měli čeští reprezentanti šanci postoupit do další fáze, ale přes nadějné vedení 11:8 nakonec podlehli domácím Polákům, což pro náš celek znamená poslední příčku v konečné tabulce základní skupiny D a boj o 9. – 16. místo. Postup do první osmičky svěřencům Libora Hrabala mohla přinést výhra o čtyři branky a vývoj větší části prvního poločasu naznačoval, že se nemusí jednat o utopický scénář. „Začátek byl skutečně podle našich představ, ale srazila nás pasáž na konci poločasu, kdy jsme rychle přišli o pracně nabyté vedení a při sérii našich oslabení inkasovali čtyři branky v řadě,“ řekl Libor Hrabal, jehož tým od této pasáže evidentně tahal za kratší konec.

Maciej Skibinski nasázel Čechům sedm branek, byl vyhlášen nejlepším Polákem dnešního utkání (z naší sestavy si ocenění pro nejlepšího hráče odnesl opět gólman Filip Herajt) a mohl s celým týmem pořádající země slavit postup mezi nejlepších

Společně s asistentem Michalem Tonarem ale Hrabal po utkání nepodléhal alibistickému svalování viny za obrat ve vývoji na některá rozhodnutí rozhodčích „Možná jsme se cítili při některých verdiktech poškození, ale na dvacet branek se nedá na této úrovni vyhrávat. Pravdou je, že nás vývoj na konci poločasu psychicky srazil, ale Poláci byli v tomto zápase lepším týmem. Je to pro nás velice cenná, ale někdy bolestná konfrontace,“ poznamenal Libor Hrabal, který zopakoval, že jeho tým bude i v dalším průběhu turnaje bojovat ze všech sil o nejlepší umístění. „Je to zcela logické a s tím jsme sem přijeli. Sehrát v maximálním nasazení na nejvyšší evropské, potažmo světové, úrovni zápasy, které nás posílí do další práce. Je to házená, se kterou se kluci v domácí soutěži nemají šanci setkat a sami na hřišti cítí ten diametrální rozdíl,“ doplňuje Libor Hrabal, jehož tým v dalším pokračování turnaje změří síly s Rumuny (úterý od 13.00 hod.) a Chorvaty (ve stejný čas o den později).

Polsko - Česko 27:20 (12:11)
Sestava a branky ČR: Herajt, Hrdlička, Pšenica – Franc 6, Mubenzem 4, Dědeček a šafránek po 2, Byčiště, Dolejší, Kašpárek, Kučera, Kývala a Zeman po 1, Březina, Dořičák a štohanzl

U18 EURO 2014, Skupina D (konečná tabulka)

0

V úvodním dnešním zápase české skupiny opět nezaváhali Němci, kteří dokonce Bělorusy přejeli dvacetibrankovým rozdílem 43:23 (23:12). Do další fáze tak postoupili z první příčky, dvěma body a skóre 32:23 za úvodní výhru nad Polskem. O postupu do semifinále rozhodnou jejich duely s Maďarskem a Francii, kterou na turnaji jako hlavní kouč vede legendární obranář Didier Dinart.

U18 EURO 2014, Skupina I2 (průběžná tabulka)
1.  Chorvatsko  1 1  0  0 41:26 2
2. Bělorusko  1 1  0  0  30:27 2