20.8.2014 otevřeno: 1566 x

Otřesení Češi nestačili ani na Chorvaty

Dnešní duel našich dorostenců sice přinesl zlepšený výkon, ale opět prohru o pět branek. Chorvati českou reprezentací přehráli 35:30 (20:13) a naše dorostence čeká v boji o 13. až 16. místo v pátek Makedonie.

Vývoj evropského dorosteneckého šampionátu v Polsku evidentně zanechává stopy na psychice českých reprezentantů, kteří dále čekají na první bodový zisk na turnaji. Zaražený český celek stejně jako včera proti Rumunům nezvládl ani dnes proti Chorvatům vstup do utkání a rychle prohrával 1:8 a 2:10. Proti celku, který byl na rozdíl od Rumunů favoritem, ale Češi zabrali a postupně vyrovnávaly hru. Náznaky zlepšení byly patrné už před přestávkou, po které tlak našeho celku zesílil. Výsledkem bylo bohužel pouze snížení náskoku Chorvatů na rozdíl jedné branky. Poslední desetiminutovka už byla opět v režii soupeře, který odskočil na konečných 30:35. „Prohra o pět branek je možná až krutá, na druhou stranu náš vstup do utkání byl tristní. Dnes jsem rád, že se kluci nepoložili, že jsme bojovali za šanci na obrat. V těch rozhodujících okamžicích nám ale chyběly klid a kvalita v zakončení. Chtěli jsme uspět, i když bylo jasné, že nás bez ohledu na výsledek čeká boj o konečné třinácté až šestnácté místo. Budeme chtít uspět alespoň v posledních střetnutích na turnaji a navázat na projev z větší části dnešního duelu,“ řekl hned po utkání trenér Libor Hrabal. V další fázi turnaje čekají CZECH HANDBALL TEAM hráči Makedonie. Utkání můžete sledovat v pátek od 12.30 hod. opět v přímém přenosu na oficiálním webu šampinátu.

Gólman Filip Herajt naskočil do duelu v průběhu první půle a předvedl opět kvalitní výkon. Na body to ovšem opět nestačilo. Foto: Foto: www.eurohandballpoland2014.pl

Česko - Chorvatsko 30:35 (13:20)
Sestava a branky ČR: Herajt, Hrdlička, Pšenica – Dořičák 8, Dědeček 5, Březina a Mubenzem po 4, Dolejší, Kývala a Zeman po 3,  Bičiště, Franc, Kašpárek, Kučera, Šafránek a Štohanzl

U18 EURO 2014, Skupina I2 (průběžná tabulka)