15.8.2009 otevřeno: 2078 x

Na závěr skupiny vítězství juniorů

Výhrou uzavřeli své účinkování ve finálové skupině mistrovství světa čeští juniorští házenkáři. V závěrečném utkání se střetli s celkem Estonska.

MS juniorů 2009 – Egypt

Česko – Estonsko 38:30 (22:16)

V zápase s Estonskem jsme hráli o pátou příčku v naší finálové skupině a tudíž o možnost zahrát si o konečné 9.-10.místo. Brankově Estonsku odskočit se nám podařilo již v prvním poločase. Soupeř s námi dokázal držet krok jen do šesté minuty a stavu 6:4 v náš prospěch. Další minuty již patřily českému celku a především křídlům Hrstkovi a Čípovi, ke kterým se tentokrát přidala i spojka Brykner. Tito hráči dohromady nastříleli 28 branek a s výjimkou jednoho gólu Šíry a Krupy se v kolonce střelců v rozmezí 7.-30.minuty neobjevil jiný hráč než právě oni. Ve 24.minutě jsme po brance Bryknera vedli již 19:11, v poločase pak rozdílem šesti gólů 22:16.

První branku druhé půle vstřelil sice Estonec Pinnonen, ale další desetiminutovku jsme vyhráli poměrem 8:1 a při vedení 30:18 směřovali jasně za vítězstvím. Estonci se snažili zápas ještě zdramatizovat, když v 53.minutě snižovali na 27:33, ale tentokrát jsme soupeři utkání otočit nedovolili. Po výhře 38:30 jsme ve skupině obsadili pátou příčku a po zítřejším dni volna se utkáme o 9. příčku pravděpodobně s celkem Brazílie.

V zápase se nám celkem dařilo ubránit nejlepšího střelce soupeře Patraila, který sice před sezónou přestoupil do švýcarského Schaffhausenu a bude tak spoluhráčem našich reprezentantů Jana Filipa a Miloše Slabého (tým vedený Petrem Hrachovcem), ale již dnes si jej pojistil německý mistr Kiel. Ten za Patraila zaplatil šestimístnou sumu v eurech

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 10/5, Polášek 1, Mika 4, Krupa 2, Bečvář, Brykner 8, Sliwka 1, Šíra 2, Hubáček, Třeštík, Kotrč, Číp 10

Nejlepší střelci Estonska: Sillaste 7/1, Patrail 6/1, Volt 5

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2, vyloučení: 5 - 2