10.10.2014 otevřeno: 1193 x

Turnaj v Maďarsku: Český tým prohrál o gól se Slovenskem

České házenkářky prohrály ve svém prvním zápase na přípravném turnaji v maďarském Szigetszentmiklós se Slovenkami 21:22. V sobotu nastoupí od 16.15 hodin proti Rakousku a poslední přípravu před listopadovým kvalifikačním turnajem mistrovství světa 2015 absolvují v neděli od 14.00 proti Maďarkám.

Češky odehrály pod vedením trenéra Jana Bašného se Slovenkami vyrovnaný zápas, o čemž svědčí i nerozhodný poločasový stav 11:11. V první půli převážně vedly Slovenky, druhý poločas však patřil českému týmu, který si budoval mírný náskok. Ještě v 50. minutě vedly Češky 20:18. Závěr utkání však vyšel lépe Slovenkám a skóre otočily na konečných 22:21.

„Zápas provázelo obrovské množství technických chyb, zvláště v závěru zápasu,“ uvedl trenér české reprezentace Jan Bašný a dále poznamenal: „Vývoj utkání jsme měli v rukách 55 minut a měli bychom ho zvládnout. Ale nejsem si jistý, že jsme si ho zasloužili s takovým množstvím technických chyb vyhrát.“

Bašného nejvíce trápila častá vyloučení, pramenící z nedisciplinovanosti. „Na tom budeme muset v dalších zápasech a především v do kvalifikace zapracovat,“ pravil Bašný a dodal: „Ale jinak jsme měli slušnou obranu a výbornou brankářku. Barbora Raníková nejen schovávala, ale i napravovala naše chyby. Dokud trháky a sedmičky chytala, tak jsme byli vepředu. Bohužel na konci dávaly rozhodující góly Slovenky.“

Gólmanka francouzského celku AS Cannes Barbora Raníková nepovedený závěr utkání komentovala slovy: „Prohráli jsme zaslouženě. Konec zápasu jsme absolutně nezvládli. Jinak celé utkání to bylo vyrovnané. Ale jak my, tak i Slovenky, jsme udělaly spoustu chyb. Ale ony zvládly lépe ten konec.“

Pro český tým je turnaj v Maďarsku poslední herní přípravou před první fází kvalifikace mistrovství světa 2015 v Dánsku. Dvacátého osmého a 30. listopadu se Češky utkají v Olomouci o jediné postupové místo v turnaji s Ázerbájdžánem a Litvou pro play-off.

Česko – Slovensko 21:22 (11:11)

Branky ČR: Hrbková, Štěrbová po 3, Keclíková 3/1, Knedlíková, Seluská, Marčíková, Chrenková, Kutlvašrová po 2, Janoušková, Salčáková po 1.
Zbývající dnešní utkání turnaje: Maďarsko – Rakousko 36:23.