17.8.2009 otevřeno: 2885 x

Po prohře s Brazílií čeští junioři desátí na světě

Poslední utkání dnes sehráli naši juniorští reprezentanti na světovém šampionátu v Egyptě. Jejich soupeřem v boji o devátou příčku byla Brazílie. Semifinále šampionátu je na programu dnes večer.

MS juniorů 2009 – Egypt

Česko – Brazílie 31:36 (16:18)

Vyrovnaný zápas sehráli dnes junioři ve svém posledním vystoupení na světovém šampionátu, ale zvítězit se jim bohužel nepodařilo. V prvním poločase se oba týmy střídaly ve vedení a to až do poločasu první půle. Poté se Brazílii podařilo odskočit na tříbrankový rozdíl 13:10. Tento náskok jsme ve 29.minutě snížili na rozdíl jediné branky 16:17, ale když se půl minuty před koncem trefil soupeřův hráč Arthur, odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením Brazilci.

Dvoubrankový náskok si pak udržovali až do 39.minuty a stavu 25:23. Třemi brankami v řadě ale čeští junioři otočili stav utkání na 26:25 v náš prospěch (41.minuta).  Brazílie opět zvrátila vedení na svoji stranu, ale další tříbranková šňůra znamenala tentokráte již dvoubrankový náskok pro český celek. Bohužel následující úsek mezi 46.-50.minutou jsme prohráli 0:5 a soupeř vedl 32:29. Náš celek zabojoval a po brankách Diviše a Miky snížil opět na rozdíl jediného gólu 31:32 (53.minuta). Do konce utkání však již žádnou branku nepřidal, zatímco Brazílie byla úspěšná hned čtyřikrát.

Po prohře 31:36 nakonec junioři obsadili desátou příčku, Brazílie skončila devátá.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Kavka, Hrstka 9/1, Polášek 5/1, Mika 2, Diviš 4, Brykner, Sliwka 3, Šíra 1, Hubáček, Třeštík 1, Kotrč, Číp 6

Nejvíce branek Brazílie: Vinicius 11,Arthur 5, Fabio 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 2/2, vyloučení: 6 – 3

Průběh utkání: 5:4, 8:10, 13:16, 16:18 – 21:18, 23:21, 25:25, 27:29, 32:29, 32:31, 36:31

Dnes byly sehrány také další zápasy o umístění a semifinále turnaje. Před 25tisíci (!!) diváky ve druhém z nich nastoupil i domácí Egypt, ale na dánské suverény nestačil. Ve středu se utká se Slovinskem o třetí příčku, ve finále se utkají Dánsko a Německo.