30.10.2014 otevřeno: 2145 x

Oslabený tým podlehl olympijským vítězům Francouzům

Čeští házenkáři prohráli v prvním zápase kvalifikace mistrovství Evropy 2016 v Chambéry s domácími Francouzi 25:41. Druhé utkání o účast na turnaji, který bude od 17. do 31. ledna 2016 hostit Polsko, odehraje tým trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše v neděli 2. listopadu od 13.30 hodin ve Zlíně proti Makedonii. DOPLNĚNA FOTOGALERIE!

Noví reprezentační trenéři poslali do svého premiérového čtyři hráče z české extraligy, což je důsledek zdravotních potíží, které jejich hráče postihli. Od září se zranilo osm hráčů stabilního kádru, nejlepší házenkář posledních let Filip Jícha absolvoval operaci kotníku.

I tak Češi vstoupili do souboje s úřadujícími olympijskými šampiony a letošními mistry Evropy, kteří nastoupili v kompletní sestavě, odvážně a nebojácně, což prokázali tím, že ve 12. minutě zápasu dokázali snížit na jednogólový náskok a první patnáctiminutovku absolvovali ve velmi oslabené sestavě se ctí. Pak se však francouzský stroj rozjel začal navyšovat náskok. Skvělými zákroky ho navíc držel brankář Cyril Dumoulin, o jehož schopnostech se bude Jiřímu Motlovi zřejmě ještě dlouho zdát. Domácí v posledních sedmi minutách před přestávkou nasadili k rozhodujícímu trháku, na který už český tým nedokázal reagovat.

Skóre ve prospěch hvězdami nabitého francouzského celku narůstalo i ve druhé půli, protože Češi dokázali na tři jeho vstřelené góly reagovat jen jednou. Francouzi nakonec porazili oslabené Čechy 25:41.

V prvním utkání této 6. skupiny porazila Makedonie, nedělní soupeř Čechů, Švýcarsko 27:20. Do čtyřčlenné kvalifikační skupiny o Euro 2016, které se bude konat v Polsku, patří vedle Česka, Francie a Makedonie ještě Švýcarsko, se kterým se Češi dvakrát utkají na jaře příštího roku. První dva týmy postoupí na závěrečný turnaj.

Francie - ČR 41:25 (20:12)

Sestava a branky Francie: Dumoulin – Fernandez 3, Narcisse 1, Joli 6, Nyokas 4, Honrubia 4, N. Karabatic 6, Mahe 3, Bregille 5, Accambray 2, Sorhaindo 2, L. Karabatic 3, Afgout 1, Porte 1. Trenéři: Onesta, Dinart.

Sestava a branky Česka: Galia, Štochl – Hrstka 2, Jurka 5, Motl 1, Sobol 1, Babák 3, Kotrč, Linhart 8, Škvařil, Zdráhala 1, Hanisch, Šindelář, Kasal 4. Trenéři: Filip, Kubeš.

Rozhodčí: Stark, Stefan (oba Rum.). Sedmimetrové hody: 6/6 – 0/0. Vyloučení: 1:2. Diváci: 4500 (vyprodáno).