30.10.2014 otevřeno: 1644 x

Linhart: Tolik gólů bych od sebe nečekal

Petr Linhart nepřekvapil jen sám sebe, ale i oba trenéry. V prvním kvalifikačním zápase o mistrovství Evropy 2016 dokázal pětadvacetiletý hráč Talentu M.A.T, Plzeň vstřelit nejlepšímu týmu na světě osm branek. Češti však prohráli ve francouzském Chambéry s domácími olympijskými vítězi a letošními mistry Evropy 25:41. „Petr podal super výkon. Těžko by někdo řekl, že dá nejlepšímu mužstvu na světě osm gólů,“ chválil Linharta trenér Daniel Kubeš. A jak svůj výkon viděl sám Petr Linhart?

Vám osobně se zápas povedl. Ale co po porážce převažuje?
Některé pocity jsou dobré, některé špatné. Zpočátku zápasu jsme taktické pokyny, které nám trenéři dávali, vycházelo nám to. Do dvacáté minuty to byl docela vyrovnaný zápas. Pak nám Francouzi utekli, protože nám docházely síly. To samé se opakovalo i ve druhém poločase. Na začátku druhé půle jsme dali pár gólů, ale pak už byla vidět kvalita Francouzů. Proto takový výsledek.

Dalo se nejlepšímu týmu na světě nějak čelit?
Bylo to těžké, protože jsme přijeli jen se 12 hráči do pole. Spousta zraněných hráčů se prostě projeví. Někteří mladí hráli takový zápas poprvé v životě, já jsem třeba hrál poprvé na spojce v reprezentaci. Do budoucna je co zlepšovat a budeme na tom pracovat, aby to bylo lepší.

Takže to byla velká škola?
Určitě, velká zkušenost. Vidíme, jak se hraje světová házená. Jen se z toho ponaučit a udělat to, co dělají oni.

Hrál jste poprvé na spojce, přesto jste byl nejlepším střelcem týmu...
Jsem za to rád. V minulosti jsem hrál křídlo, ale v Plzni jsem přešel na spojku. Mám balon rád, rád dávám góly a určitě mi to zvedne sebevědomí do dalších zápasů.

Čekal byste takový výkon od sebe?
Nečekal bych to. Ale vyloženě mi to tam padalo. Francouzi zůstávali hodně vzadu, hodně pasivní. Vyhovuje mi střílet takto z dálky. Nejsem technický hráč, který by si šel na šestku. Francouzi si vyloženě věřili na bloky a mě to tam takhle padalo.

Francouzi měli fyzickou převahu nejen v množství, ale i individuální...
To měli. Já bych také potřeboval pár kilo navíc. Je vidět, že jsou jinak připravení než my. Hodně jich váží kolem sto kilogramů a jak se dostane míč na pivota, tak je okamžitě „utrhlý“ a je to bud sedmička nebo vyloučení a nebo gól.

Pomůže vám osobně takový zápas před nedělním utkání proti Makedonii?
Ano, samozřejmě. Byla to velká škola, máme to za sebou a teď je třeba, abychom se ponaučili z našich chyb. Víme, že Makedonie bude slabší soupeř než Francie. Takže by bylo dobré udělat dobrý výsledek. Samozřejmě bych chtěl, abychom vyhráli.

Může být domácí zápas s Makedonií velmi významný pro vývoj skupiny?
Ano, může. Zápas s nejtěžším soupeřem je za námi a ten nás ponaučil. Teď už jen to dobré z toho zápasu přenést na neděli proti Makedonii.

Dá se tušit, že právě s Makedonci se budete prát o druhé postupové místo ze skupiny?
Myslím, že ano. Jde o to, s čím na nás přijdou. Oni se určitě podívají na video, my se podíváme na video. A určitě se na nás připraví stejně tak dobře, jako my na ně.