30.11.2014 otevřeno: 1264 x

Kateřina Keclíková: Litevky jsme zaskočily a zaslouženě postoupily

Kateřina Keclíková odehrála v Olomouci proti Litvě svůj 68. zápas za národní tým. Vstřelila v něm pět branek, kterými pomohlo k výhře 33:27 a především postupu do další fáze mistrovství světa 2015. Zaslouženě získala ocenění nejlepší české hráčky. Více než individuálního uznání si hráčka Slavie Praha považovala způsobu, jakým tým klíčovým zápasem první fáze kvalifikace prošel.

Čekala jste, že utkání s Litvou o postup do další fáze kvalifikace rozhodnete během dvaceti minut?

To samozřejmě ne, ale začátek zápasu nám vyšel nad očekávání dobře. Na rozdíl od pátečního duelu s Ázerbájdžánem jsme se zaměřily na obranu, ale na kvalitní obranu a Litevky jsme zaskočily. Zřejmě netušily, že je tak skvěle ubráníme.

Kde se vzala ta pohoda, protože v pátek proti Ázerbájdžánu jste se trápily?

Však jsme se z toho zápasu dost poučily. Řekly jsme si, že to nesmíme dopustit a hrály zcela jinak. Pomohlo nám možná trochu i to, že Litva byla po sobotním zápase unavenější.

Během třinácti minut první půle jste soupeřkám nedovolily skórovat...

A právě to rozhodlo. Navíc nám vycházelo úplně vše. Brankářka Barbora Raníková skvěle zachytala a my jsme trpělivou hrou zvyšovaly náskok. A těch třináct minut bez gólu soupeřkám nabouralo psychiku.

Ale zřejmě jen do poločasu. V tom druhém váš náskok stahovaly. Nebála jste se, že...?

No, ony asi dostaly v kabině pořádný nářez, takže se ve druhém probudily a začaly něco hrát. Přiznám, že nám už poněkud opadla koncentrace. Ale to tak prostě je, když do poločasu vedete o deset branek. Ne, nebály jsme se. Věděly jsme, že mám dost sil na to, abychom zápas neztratily.

Jaké známky byste dala družstvu za oba poločasy?

Z první jedna mínus. Ten se nám fakt povedl. A druhý dobrou, takže trojku.

Kateřina Keclíková byla vyhlášena nejlepší hráčkou nedělního utkání proti Litvě. Od generálního sekretáře ČSH Radka Bendla převzala čokoládovou cenu. | Foto: Alex Wipf