30.12.2014 otevřeno: 2620 x

Češi porazili na Vánočním poháru Slováky 26:25, přestože prohrávali 0:7

Čeští házenkáři porazili ve svém posledním utkání na Vánočním poháru v polských Katovicích Slováky 26:25, přestože po sedmi minutách prohrávali 0:7. Češi skončili v pořadí posledního přípravného turnaje před lednovým mistrovstvím světa v Kataru druzí s bilancí jedné výhry, jedné remízy a jedné porážky.

Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš doplnili po Vánočním poháru v Polsku nominaci pro soustředění v Plzni. Ke třináctce stálých opor se na posledním výcvikovém táboře před světovým šampionátem připojí Radim Chudoba, Jakub Szymanski, Jan Sobol, Jakub Šindelář a Milan Škvařil. Mužstvo bude trénovat od druhého do osmého ledna v hale Lokomotivy Plzeň, v Úslavské ulici. Devátého a desátého ledna odehraje dva zápasy s Německem ve Stuttgartu a Mannheimu. Po nich kouči zúží nominaci pro Katar na šestnáct hráčů.

Česko – Slovensko 26:25 (11:16)

Slováci vstoupili do bývalého federálního derby odvážněji a po sedmi minutách vedli jasně 7:0. Až o minutu později zaznamenal první český úspěch Tomáš Babák. Češi se přece jen „probudili“ a začali náskok soupeře stahovat. V průběhu první půle se přiblížili na čtyři zásahy, pak Slováci opět odskočili n sedmigólový rozdíl.

Do druhého poločasu vkročilo české mužstvo s mínus pěti brankami. Herní projev se výrazně změnil a kousek po kousku se Češi Slovákům blížili. Za trpělivost snahu se Češi odměnili pět minut před koncem, kdy od zahajovacího hvizdu poprvé vyrovnali. A to ještě nebylo všechno. V 58. minutě se ujali vedení, které už udrželi.

Daniel Kubeš, trenér Česka: Opět mám po zápase smíšené pocity. Jsem sice rád, že se nám podařilo vyhrát proti Slovensku, ale v prvním poločase jsme vůbec nehráli dobře. Dokonce si dovolím nazvat náš výkon trapným. V druhé půli začali hráči více a poctivě pracovat, což se nakonec projevilo na výsledku, i předvedené hře.

Jan Filip k doplnění nominace pro soustředění v Plzni: Museli jsme se bohužel opět rozhodovat podle zdravotního stavu některých hráčů. Těch pět nominovaných se nejlépe ukázalo na turnaji v Polsku, ale hlavně jsou zdraví a mohou trénovat. Kvůli dlouhodobému zraní kolene jsme museli vynechat Tomáše Řezníčka. Jan Užek do Katovic kvůli problémů se zády neodcestoval. A Libor Hanisch se vážně zranil hned v prvním utkání proti Maďarsku.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Krupa – Beřvář 2, Číp, Motl , Sobol 6, Babák 7, Linhart 5, Petrovský, Škvařil 1, Vinkelhófer, Šindelář, Chudoba 1, Kasal 2, Szymanski 2. Trenéři: Filip, Kubeš.

Rozhodčí: Jerlecki, Labuň (oba Pol.). Vyloučení 3:4. Diváci: 3000.

Poslední utkání Vánočního poháru: Polsko - Maďarsko 33:19 (17:8).

Pořadí turnaje: 1. Polsko 6 body (skóre 90:61), 2. Česko 3 (74:80), 3. Slovensko 2 (72:80), 4Maďarsko 1 (71:88).