10.1.2015 otevřeno: 2064 x

Češi prohráli v posledním přípravě před mistrovstvím světa v Německu 22:27

Čeští házenkáři prohráli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa v Kataru 22:27 v Mannheimu s domácím Německem. Trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš při něm řešili poslední otazníky při konečné nominaci na šampionát, který začíná 16. ledna v Dauhá. Zápas nedohrál Petr Linhart. Jeho start na mistrovství by neměl být ohrožen. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Německo – Česko 27:22 (11:10)

Češi odehráli podobný zápas jako v pátek ve Stuttgartu. V prvním poločase zdárně sekundovali domácímu soupeři, když čtyřikrát vedli. Od desáté minuty se však prosazovali Němci, vedli dokonce o čtyři góly, ale Češi se do poločasu dokázali přiblížit na dostřel jediné branky.

V úvodu druhé půle tým Jana Filipa a Daniela Kubeše ještě dokázal dvakrát vyrovnat, ale poslední dvacetiminutovka opět patřila Němcům, kteří postupně zvyšovali náskok.

Fotogalerie z utkání zde
.

Daniel Kubeš, trenér Česka: „Byla to kopie pátečního zápasu, ale s tím rozdílem, že fyzické síly nám dnes odešly bohužel ještě dřív než včera. Jakmile jsme nemohli, začali jsme dělat chyby, hra v útoku se ve druhé půli rozpadla. Souvisí to dost s tím, že jsme museli malinko improvizovat, poprvé v přípravě jsme hráli s pravákem na pravé spojce, což nám malinko narušilo naše plány. Co bylo důležité, Německo nám ukázalo, kde zhruba je naše výkonnost. Oba zápasy jsme prohráli jasně, z toho bohužel musíme vycházet. Každý zápas proti kvalitnímu soupeři nás ale posouvá dál. Především kluky, co nejsou zvyklí hrát každý týden proti Němcům, Francouzům či Polákům... Co se týče mladších, kluků z extraligy, je to obrovská zkušenost. Jakmile se dotkneme hranice výkonnosti, čím častěji to bude, tím větší je šance se posunout. Ale chyby se projeví hned.“

Petr Linhart, pravá spojka Česka: „Takového koňara jsem ještě v životě nedostal. Navíc jsem hned poté byl v křeči, takže to vypadalo i nepříjemně. Ale věřím, že to není nic vážného a můj start na mistrovství světa není v ohrožení. Soupeře jsem před střetem neviděl, takže jsem takový úder ani nečekal.“

Sestava a branky ČR: Galia, Štochl - Štochl, Galia, Mrkva - Hrstka 4, Bečvář 1, Jurka, Jícha 1, Sobol 1, P. Horák 6, Babák 2, Linhart 1, Petrovský, Škvařil, Vinkelhöfer, Zdráhala 3/1, Šindelář 3, Kasal, Szymanski.

Nejvíce branek Německa: Grötzki 6/2, Sellin 5/1. Rozhodčí: Togstad, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/1. Vyloučení: 1:2. Diváci: 9155.

Pro mnoho českých reprezentantů je utkání proti Německu soubojem s hráči, kteří jsou jejich spoluhráči nebo soupeři i v ligových zápasech německé soutěže. | Foto: Alex Wipf

Filip Jícha dnes proměnil jednu ze svých střel v gól. Na Mistrovství světa v Kataru ale povede český tým jako kapitán. | Foto: Alex Wipf

Linhart utrpěl bolestivé zranění. Před odletem by ale měl být v pořádku. | Foto: Alex Wipf

Pavel Horák dnes vstřelil do sítě Německa šest střel a byl nejlepším střelcem českého týmu. | Foto: Alex Wipf