17.1.2015 otevřeno: 1490 x

Dorostenky na úvod turnaje ve Švýcarsku přetlačily domácí výběr

České dorostenky také nezahálí. Na turnaji ve Švýcarsku se připravují na jarní kvalifikaci. V pátek večer zvítězily nad domácím Švýcarskem 27:26 (12:13).

České reprezentantky se dostaly do vedení hned v prvních minutách, rychle si vypracovaly náskok 7:4. Švýcarky se ale rozkoukaly, manko stáhly a v 15. minutě bylo vyrovnáno na 8:8. Potom šly Švýcarky dokonce do vedení a české házenkářky o přestávce prohrávaly 12:13. "Největší starosti nám po celé utkání dělala střední spojka domácích, která nás převyšovala především rychlostí a chutí do hry. Ze hry se nám ji podařilo eliminovat až osobní obrannou v průběhu druhého poločasu. Po celé utkání nám dělala problém vysunutá obrana 1:2:3 v některých chvílích až na 13 metrech. Do jisté míry tak soupeř eliminoval naší střelbu z dálky, na druhou stranu se nám otevřel střelecký prostor v pivotu a křídlech, kde se velmi dobře prosazovala především Lapčíková, v pivotu odváděla velké množství práce Klausová, která získala několik 7 metrových hodů," hlásí ze Švýcarska realizační tým.

Zpět na svou stranu pak Češky vedení přetáhly ve 38. minutě po trefě Mizerové. To ale znovu nebylo definitivní. Na začátku poslední čtvrtiny si vzaly náskok zpět Švýcarky (24:22) a zápas spěl do dramatického závěru. Poslední obrat přišel pět minut před koncem po time outu české lavičky, Šustková ze sedmičky znovu poslala Česko do vedení, podpořila ji Lapčíková a Švýcarky už nevyrovnaly. "Ve druhém poločase jsme oplývali bojovností, několikrát jsme získali téměř ztracené míče. To nám pomohlo získat vedení v utkání, které jsme s vypjetím všech sil udrželi i po závěrečném volném hodu. Nejednalo se o příliš pohledné utkání, i tak mu ale přihlíželo přibližně čtyřo sta domácích diváků, kteří domácí výrazně podporovali a hnali hráčky za každou brankou. Co utkání chybělo na kráse, bylo vynahrazeno bojovností na hranici sebeobětování a za to patří hráčkám obrovská pochvala. Velkou podporou nám konečně byla i naše lavička, která hnala spoluhráčky za maximálním výkonem. Vzhledem k průběhu panuje v realizačním týmu spokojenost s výsledkem," uzavřel hodnocení trenér Salač.

Česká republika – Švýcarsko 27:26 (12:13)
Sestava a branky České republiky: Sedláková, Lapčíková 5, Polomíková, Galušková 3, Večeřová 1, Kovářová 9, Bajerová, Eiseltová, Klégrová 1, Múčková, Klausová, Šustková 4, Preslová, Mizerová 3, Šindelářová, Buchnerová 1.
Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 5 – 3. Rozhodčí: Bächli, Sejdai (SUI).