21.3.2015 otevřeno: 1211 x

„Devatenáctky“ porazily Švýcarky o osm gólů, zítra se hraje odveta v Třeboni

České juniorky do devatenácti let vyhrály v prvním ze dvou přípravných utkání nad Švýcarkami v Jindřichově Hradci 28:20. Druhý zápas, který bude pro tým trenéra Tomáš Hlavatého poslední prověrkou před dubnovou kvalifikací mistrovství Evropy v Litvě.

Češky vstoupily do zápasu první trefou, ale soupeřky se jich až do 14. minuty a stavu 6:6 výsledkově „držely“. Pak české juniorky čtyřikrát za sebou skórovaly a daly zápasu jiný ráz. Do poločasu přidaly ještě jednu branku na vrch a vyhrály ho 16:11. Dařilo se jim také ve druhém poločasu a svůj náskok zvyšovaly až na konečných osm branek.

„Dnešní zápas byl pro nás jedním z vrcholů tohoto srazu. V první řadě chci pochválit děvčata za tvrdou práci, kterou na soustředění odvedla, a takové množství vynaložené energie, které nechávají na hřišti,“ chválí s nadšením trenér Tomáš Hlavatý. Podle něj je důležité, že děvčata pracují jako jeden celek. „To je nejdůležitější a jsem rád, že se nám to podařilo přenést na hřšitě. Během sobotního zápasu proti Švýcarkám nám v jistých úsecích hry velmi dobře fungovala obrana. A v útočné fázi jsme měli vysokou efektivitu střelby,“ říká trenér Hlavatý a psychologicky vysvětluje: „S dnešním vítězstvím ale spokojeni být nesmíme. neboť ten, kdo se uspokojí, ten už se nikdy zlepšovat nebude. A my s děvčaty víme, že máme ještě na čem pracovat, takže z dnešního výkonu máme radost!“

Druhé utkání se hraje v neděli 22. března od 17.00 hodin v Třeboni. Na tento zápas se vybírá dobrovolné vstupné, jeho celý výtěžek připadně oblastní Charitě Třeboň.

Na mistrovství Evropy, které se koná od 23. července do 2. srpna ve španělské Valencii postoupí první dva celky z litevské skupiny.

Přípravné utkání v Jindřichově Hradci

Česko – Švýcarsko 28:20 (16:11)

Sestava a branky Česka: Smolová, Vašulková – Hurychová 1, Fryčáková 4, Franková 1, Galušková, Chlupová 2, Zachová 1, Pešková 3, Kříčková 2, Kratochvílová, Kordovská 5, Balážová, Kolářová 5/3, Míšová 2, Gärtnerová 1/1, Varmužová 1. Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá.

Nejvíce branek Švýcarska: Öczeliková 10/4, Kägiová, Jordiová, Casartelliová po 2.

Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 0:1.