22.3.2015 otevřeno: 1471 x

Prohrávaly v poločase 9:13, přesto nakonec juniorky 21:20 vyhrály

České juniorky do devatenácti let zvítězily v obou posledních přípravných zápasech před kvalifikací mistrovství Evropy, kterou odehrají od 17. do 19. dubna v litevském Kaunasu. Po sobotním výhře 28:20 v Jindřichově Hradci, triumfovaly i v neděli v Třeboni. Přestože v poločase prohrávaly 9:13, nakonec vyhrály 21:20.

„Takového zápasu si cením. Klobouk dolů za to, co děvčata předvedla ve druhém poločase, jak zabojovala,“ uvedl po zápase trenér české reprezentace Tomáš Hlavatý.

Češky nenavázaly v prvním poločase na sobotní výkon. „Zřejmě u nich nastalo uspokojení po prvním zápase. A přistoupily k zápasu poněkud laxně. Navíc jsme dostávaly jednoduché góly, nedařil se nám na rozdíl od soboty útok, dělaly technické chyby,“ vysvětlil Hlavatý.

V druhé půli se hrálo posled českých not. První dvanáct minut soupeřky ani jednou neskórovaly a Hlavatého družstvo se dostalo poprvé do vedení. To sice ještě nějakou chvíli ztratilo. Ale závěr utkání opět patřil Češkám, které poslední pětiminutovku vyhrály 5:0.

„Prvních dvanáct minut druhé půle bylo krásných, nedostali jsme ani gól a podařilo se nám vývoj utkání zvrátit. Přestože jsme soupeřky ještě pustili do vedení, závěr nám vyšel,“ doplnil Hlavatý, jehož potěšila i skvělá atmosféra v zaplněné třeboňské hale. Diváci, kteří zaplatili dobrovolné vstupné jím podpořili oblastní Charitu Třeboň.

Juniorky se nyní sejdou v pondělí 13. dubna v Praze na Slavii ke třema tréninkům. V úterý předpůlnocí vyrazí autobusem přes Polsko do Litvy, kde by měly být ve středu. V místě absolvují dvě tréninkové jednotky a v pátek vstoupí do kvalifikace.

Na mistrovství Evropy, které se koná od 23. července do 2. srpna ve španělské Valencii, postoupí první dva celky z litevské skupiny.

Přípravné utkání v Třeboni

Česko – Švýcarsko 21:20 (9:13)

Sestava a branky Česka: Smolová, Vašulková – Hurychová, Fryčáková 2, Franková, Galušková, Chlupová 2, Zachová 2, Pešková 4, Kříčková 2, Kratochvílová 2, Kordovská 2, Balážová, Kolářová 5/1, Míšová, Gärtnerová, Varmužová. Trenéři: Tomáš Hlavatý, Lenka Černá.

Nejvíce branek Švýcarska: Öczeliková 10/3, Amereinová 5, Schmiedová 3.

Rozhodčí: Barták, Čapek. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 2:3.