17.4.2015 otevřeno: 1615 x

„Devatenáctka“ prohrála v prvním duelu kvalifikace s Norskem 18:29

České házenkářky do devatenácti let prohrály v litevské Garliavě v prvním utkání kvalifikačního turnaje o účast na červencovém mistrovství Evropy ve Španělsku s favorizovanými Norkami 18:29. V sobotu nastoupí tým trenéra Tomáše Hlavatého proti Faerským ostrovům, v neděli uzavře kvalifikaci duelem s domácími Litevkami.

Česko – Norsko 18:29 (10:16)

České házenkářky se do 27. minuty držely i výsledkově s favorizovanými Norkami, když prohrávaly o dva či tři góly. V závěru první půle se soupeřky dostaly do rozhodujícího náskoku. „Udělali jsme tři technické chyby a zaplatili za ně,“ popsal kouč Tomáš Hlavatý. Po přestávce sice Norky svůj náskok navýšily. Češky však bojovaly až do konce o každý míč, nevzdaly se. „Musím děvčata pochválit, protože skutečně lépe bránila než v prvním poločase. Narazili jsme však na velmi vyspělý tým, který dokázal využít naše zaváhání. I přes nepříznivý stav předvedla děvčata obrovskou bojovnost,“ doplnil Hlavatý.

Jeho tým sledoval po svém utkání první poločas duelu Litvy s Faerskými ostrovy, aby získal informace před víkendovým pokračováním kvalifikace, v nichž budou Češky bojovat o postup na šampionát do španělské Valencie.Pro nás začíná turnaj v sobotu a my víme, že jsme na začátku. Proto do obou zápasů půjdeme odhodlaní, s hlavami vzhůru, protože tento celek má na to, aby si postup uhrál, pravil Hlavatý a po večerním zápase, v němž Litva porazila Faerské ostrovy 33:20, poznamenal: "Potvrzuje se, že nedělní duel s Litvou bude ten klíčový o postup. Proto jsem rád, že jsme dnes proti Norsku pustili do hry všechny hráčky. Abychom některé šetřili a jiné, aby si zvykly na mezinárodní házenou."

Sestava a branky Česka: Smolová, Vašulková – Hurychová, Fryčáková 2, Franková 1, Chlupová 2, Zachová, Pešková 1, Kříčková 2, Kratochvílová, Kordovská 5, Jeřábková 3, Kolářová, Míšová 2, Varmužová.

Nejvíce branek Norska: Hernesová 7, Hyertnerová 6, Bergesetová 5. Rozhodčí: Hermann, Madsen (Dán.). Sedmimetrové hody:4/4 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 250.

Výsledek druhého utkání: Litva - Faerské ostrovy 33:20 (14:10).