18.4.2015 otevřeno: 1793 x

Výhra 26:18 nad Faerskými ostrovy drží „19“ ve hře o postup na ME

České házenkářky do 19 let porazily ve druhém utkání kvalifikace ME v litevské Garliavě tým Faerských ostrovů 26:18, po poločase 12:5. V neděli od 15.00 hodin českého času se střetnou s domácími Litevkami o druhé postupové místo na červencový šampionát ve Španělsku. Češky na něj postoupí v případě vítězství, remíza jim nestačí, protože Litevky mají lepší skóre.

Česko – Faerské ostrovy 26:18 (12:5)

Tým trenéra Tomáše Hlavatého předvedl v prvním poločase skvělou obrannou hru a soupeřkám ze skandinávského ostrova povolil jen pětkrát skórovat. „Skvěle jsme do zápasu odstartovali. To, že jsme dostali jen pět gólů za poločas svědčí o tom, jak výborně nám fungovalo obrana. To jsem byl velmi spokojený,“ uvedl po utkání kouče Hlavatý a doplnil: „Hráčky musím pochválit i za to, jak lehce se dostávaly do šancí. Našel jsem jediné negativum, že některé šance neproměnily.“

Stejně jako v pátečním prvním duelu turnaje se střelecky dařilo Kamile Kordovské, která vstřelila pět gólů.

„Nyní nás nezajímá nic jiného než nedělní duel s Litvou. Bude to nejdůležitější zápas tohoto reprezentačního celku v celé sezoně,“ pravil Hlavatý, který se s hráčkami zaměří na mentální přípravu. „Ta se ještě v této věkové kategorii podceňuje, ale my chceme udělat všechno pro postup,“ vysvětlil Hlavatý.

Na otázku, jestli hraje roli, že jeho tým musí vyhrát, protože má horší skóre, kdežto Litevkám stačí remíza, odpověděl: „Ne, to nic neznamená. V házené se totiž nedá hrát na remízu. Pokud chceme na šampionát, musíme vyhrát. To víme a pro to uděláme maximum.

Zápas Česko – Litva začíná v neděli v 15.00 hodin a lze ho sledovat na internetu: http://www.delfi.lt/video/sporto-tv

Sestava a branky Česka: Smolová, Vašulková – Hurychová 1, Fryčáková 3, Franková 1, Chlupová, Zachová 4, Pešková 1, Kříčková 2, Kratochvílová 1, Kordovská 5, Jeřábková 2, Kolářová 1, Míšová 2, Varmužová 3.

Nejvíce branek Faerských ostrovů: Jacobsenová 6, Exstbergová 4, B. Hojová, K. Hojová, Nolsoyová po 2. Rozhodčí: Lillepea, Kullové (Est.). Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 150.

Výsledek druhého utkání: Norsko – Litva 30:20 (15:8).

Pořadí: 1. Norsko 4 body, 2. Litva 2 (skóre 53:50), 3. Česko 2 (44:47), 4. Faerské ostrovy 0.