1.5.2015 otevřeno: 2106 x

Fandili, i hymnu zpívali, ale...

Čeští házenkáři obsazují lobby hotelu Golden Fish, kde mají základnu před sobotním kvalifikačním utkání mistrovství Evropy proti Švýcarsku. Televize naladěná na kanál ČT Sport, je po osmé hodině večerní. Desítka reprezentantů se usazuje, „rozkládá“ do křesel a sedacích souprav. Utkání hokejového mistrovství světa v Praze Česko – Švédsko může začít.

Jenže sledování je takové tiché. Po sedmi a půl minutách vedou Skandinávci 2:0. První radostný ryk se nese halou po 13 minutách, kdy Jaromír Jágr snižuje.

Atmosféra mezi házenkáři se odvíjí od stavu. Za stavu 2:4 hráči smutně debatují... A pak to přichází, radost střídá radost. 3:4. 4:4. A 5:4. Někteří už zpívají hymnu.

Spoluhráči z německého Füchse Berlín Pavel Horák a Petr Štochl se domlouvají, jestli švédským parťákům z klubu napíšou hned a popíchnou je. „Počkáme a napíšeme, až vyhrajeme,“ říká zkušenější brankář Štochl, který bravurně a s přehledem hodnotí zákroky kolegy-gólmana Alexandra Saláka.

Švédské vyrovnání házenkáře rozesmutní, ale... Tuší, že v poslední minutě v oslabení se „to“ může stát.

Jen slova obdivu padají na adresu českého brankáře Saláka při prodloužení. „Omlouvám se ti, že jsem tě chtěl střídat,“ říká Horák.

Před nájezdy Štochl a spol. tipují, kdo ze hokejový tým pojede. Trefují dva ze tří. Jakuby Klepiše a Voráčka. Vladimíra Sobotku nejmenuje nikdo. Po jeho neproměněném nájezdu se desítka hokejových fanoušků tiše zvedá a odchází.

„Tak dobrou noc,“ říkají si posmutněle čeští házenkáři.

Fotogalerie Víta Chalupy - házenkáři fandí hokejistům

Házenkáři Leoš Petrovský, Milan Kotrč, Tomáš Babák, Pavel Horák, Ondřej Zdráhala, Petr Štochl, Jan Užek a Tomáš Mrkva (zleva) sledují v plzeňském hoktelu Golden Fish hokejové utkání Česko - Švédsko na mistrovství světa v Praze.

Leoš Petrovský, Milan Kotrč, Tomáš Babák, Pavel Horák, Ondřej Zdráhala (zleva).

Pavel Horák, Ondřej Zdráhala, Petr Štochl, Jan Užek (zleva).