2.6.2015 otevřeno: 966 x

Při posledním testu před kvalifikací podlehly Češky Slovensku 21:22

České házenkářky sehrály v úterý v podvečer ve sportovní hale v Luhačovicích poslední přípravné utkání před pátečním odletem do Nizozemska. Před kvalifikačním dvojzápasem se Češky poměřily se soupeřkami ze Slovenska, kterým podlehly o jedinou branku 21:22.

Česká republika – Slovensko 21:22 (10:13)

Do utkání vstoupily lépe Slovenky. Rychle se ujaly vedení, které zvedli až čtyři branky, a po celý první poločas se pak držely alespoň v mírném náskoku před domácím výběrem. České házenkářky o poločase zaostávaly za Slovenkami o tři branky. Ve druhé půli se výkon českého výběru zlepšil a přibližně v polovině druhého poločasu se Češky dokonce dostaly do dvoubrankového vedení 19:17. Slovenky si ale záhy vzaly vedení zpět a utkání dovedly do vítězného konce.

V přípravném utkání se však více než na vývoj skóre oba celky, pro něž je toto utkání poslední přípravou na kvalifikaci, zaměřily na procvičení nových kombinací a obranných systému. Slovenské házenkářky několikrát během zápasu vyzkoušely hru bez brankářky, český celek během utkání vystřídal v brance všechny tři brankářky a zkoušel nové akce, které procvičoval právě o víkendu na soustředění v Luhačovicích.

Sestava a branky České republiky: Raníková, Müllnerová, Satrapová - Salčáková 1, Martínková 3, Luzumová 4, Selucká, Hrbková 1, Knedlíková 2, Malá 2, Jeřábková 2, Keclíková 1, Adámková 2, Štěrbová 2, Šviráková, Marečková, Matoušková, Hradilová 1, Růčková