10.6.2015 otevřeno: 1829 x

Čeští házenkáři prohráli v Brně v kvalifikaci ME 2016 s Francií

Čeští házenkáři prohráli v pátém zápase kvalifikace mistrovství Evropy 2016 v Brně s momentálně nejlepším týmem planety, úřadujícími olympijskými vítězi, mistry světa i Evropy Francouzi 24:34. Poslední zápas o postup na evropský šampionát, který se bude konat v lednu příštího roku, odehraje česká reprezentace v neděli 14. června od 17.30 hodin v Makedonii.

Česko – Francie 24:34 (10:16)

Češi začali přesně podle přání a slov trenérů. Odvážně, letošních mistrů světa, se kterými hráli třetí zápas v této sezoně, se nezalekli a do patnácté minuty s nimi drželi krok. Přestože prohrávali, dokázali skóre otočit a v rozmezí osmé až patnácté minuty vedli. Vyprodané hlediště brněnské haly hnalo českou ekipu do útoku, který báječnými zákroky podpořil brankář Petr Štochl.

Po polovině prvního dějství se Francouzi vymanili z českého sevření. Též se projevila jejich zkušenost a to, že v českém týmu chybělo kvůli zraněné jedenáct hráčů. Francouzi své vedení do přestávky navýšili na šest branek.

Ondřej Zdráhala vedl český útok proti Francii a sám byl nejproduktivnějším střelcem českého výběru. | Foto: Alex Wipf

Ve druhém poločase se tým Jana Filipa a Daniela Kubeš snažil snížit, ale hosté nadále udávali tón zápasu, když vedli i o dvanáct gólů. V českém celku se střelecky nejvíce dařilo Ondřeji Zdráhalovi, nejlepším střelcem Francouzů byl Kentin Mahe.

Český svaz házené odvede 20 korun z každé prodané vstupenky z dnešního zápasu na pomoc zemětřesením postiženému Nepálu.

Po středečním duelu se čeští reprezentanti budou dále připravovat v Brně na poslední zápas šesté kvalifikační skupiny. Ten absolvují v neděli od 17.30 hodin v makedonském Skopje, kam se přesunou v sobotu. Přímý přenos vysílá Sport1. Nedělní duel ve Skopje bude přímým střetem o poslední postupové místo ze šesté skupiny. Prvními postupujícími jsou Francouzi.

Sestava a branky Česko: Štochl, Mrkva – Sobol 1, Stehlík, Babák 2, Petrovský 4, Zdráhala 9, Kotrč 1, Hrstka 4, Šimůnek, Škvařil 1, Užek, Hes 2, Jurka. Trenéři: Jan Filip, Daniel Kubeš.
Branky Francie: Mahe 7, N´guessan 6, Guigou 5, Abalo 3, Porte 3, Grebille 3, Narcisse 2, Sorhaindo 2, Karabatic 1, Fabregas 1, Claire 1.
Rozhodčí: Schulze, Tönnies (Německo). Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/8. Vyloučení: 3:3. Diváci: 3000.

Nominace Česka pro soustředění před kvalifikací ME v Makedonii (11. až 13. června v Brně)

Brankáři: Tomáš Mrkva (ASV Hamm-Westfalen, Německo), Petr Štochl (Füchse Berlín, Německo).
Spojky: Tomáš Babák (St. Otmar St. Gallen, Švýcarsko), Jan Stehlík (St. Raphaël VAR HB, Francie), Ondřej Šimůnek (Dukla Praha), Milan Škvařil (Talent M.A.T. Plzeň), Ondřej Zdráhala (ASV Hamm-Westfalen, Německo).
Křídla: Tomáš Hes (A.S.A. Město Lovosice), Jakub Hrstka (Tatran Prešov, Slovensko), Miroslav Jurka (St. Raphaël VAR HB, Francie), Milan Kotrč (Dukla Praha), Jan Sobol (Azoty Pulawy, Polsko).
Pivoti: Leoš Petrovský (Talent M.A.T. Plzeň), Jan Užek (Baník OKD Karviná).

Program české reprezentace mužů do června 2015

11. až 13. června: Příprava na poslední zápas kvalifikace ME 2016 (Brno)
14. června – 17.45 hodin: Kvalifikace ME 2016 Makedonie – Česko (Skopje)

Zbývající zápasy 6. skupiny

13. června – 15.00 hodin: Francie – Švýcarsko (Clermont-Ferrand)
14. června – 17.45 hodin: Makedonie – Česko (Skopje)

Český tým v čele s Tomášem Hesem (vlevo) a Ondřejem Zdráhalou děkují fanouškům v brněnské hale. | Foto: Alex Wipf

Tomáš Babák proměnil dva ze svých střeleckých pkkusů. | Foto: Alex Wipf

Leoš Petrovský předvedl proti Francii velmi kvalitní výkon a předvedl několik velmi pěkných střel. | Foto: Alex Wipf