13.6.2015 otevřeno: 856 x

Keclíková: O postup jsme přišli ve druhém poločase v Arnhemu

V čase 60.00 proměnila sedmimetrový hod a potvrdila české vítězství 25:23 v odvetě play-off kvalifikace mistrovství světa 2015. Radovala se. Ale i smutnila. Výhra nad sedmým celkem loňského evropského šampionátu Nizozemskem Kateřinu Keclíkovou potěšila, postup však unikl.

Které pocity převládají?

Radost máme samozřejmě z toho, že jsme tak dobrým týmem dokázali hrát rovnocennou partii. A nakonec ho i porazili, ale zklamání přece jen asi převažuje. V prosinci totiž budeme doma. Místo toho, abychom hráli v Dánsku.

Ve 46. minutě jsme vedli o pět gólů. Věřila jste, že byste náskok soupeřek mohli dotáhnout?

Věřili jsme. hráli jsme naplno, dali do toho všechno. V závěrečné desetiminutovce ukázaly Nizozemky sílu a postup si pohlídaly.

Co tedy rozhodlo o jejich postupu?

Prvních dvacet minut druhé poločasu v Arnhemu. Nedali jsme třináct minut gól a přišli vlastně o naději.

Dnes jste ji však dlouho drželi. V čem vám tento zápas vyšel lépe než ten před týdnem?

Byli jsme lepší v útoku a dokázali jsme naší skvělou obranou brzdit jejich útoky. Na víc jsme však neměli. Ony jsou skvělý tým a to potvrdily.