14.6.2015 otevřeno: 2278 x

Češi prohráli v posledním utkání kvalifikace v Makedonii 28:32 a na ME nepostupují

Čeští házenkáři po porážce 28:32 v rozhodujícím posledním utkání 6. kvalifikační skupiny v Makedonii na mistrovství Evropy 2016 do Polska nepostoupili. Tým Jana Filipa a Daniela Kubeše obsadil v tabulce třetí místo a na šampionát nedosáhl ani jako nejlepší tým z třetích míst.

Makedonie – Česko 32:28 (15:12)

Češi vstoupili i ve výrazně oslabené sestavě do klíčového duelu odvážně, domácí zaskočili, ujali se vedení, které drželi po většinu prvního dějství. Do 27. minuty Makedonci jen dotahovali český náskok, pětkrát se jim podařilo vyrovnat. Ovšem poslední tři minuty do přestávky vyhráli 4:1 a překlopili skóre na svou stranu a první půli ovládli 15:12.

V závěrečném poločase celé kvalifikace Češi vícekrát prohrávali i čtyři branky, ale bojovali a nakonec se soupeři přiblížili na dostřel jediné trefy. V 52. minutě prohrávali 25:26, o tři minuty později 27:28. Byli tedy i o jedinou vstřelenou branku od postupu. Posledních pět minut utkání patřilo Makedoncům, kteří v nich zvítězili opět 4:1 a uzavřeli konečné skóre na 32:28.

Tento výsledek je posílá na mistrovství Evropy 2016, kam ze šesté skupiny postoupili společně s Francouzi, kteří vyhráli všech šest utkání.

Nejvíce branek Makedonie: K. Lazarov 11, Manaskov 7, Pribak 4.

Sestava a branky Česka: Štochl, Mrkva – Babák 2, Hes 2, Hrstka 4, Jurka 1, Kotrč, Motl 3, Petrovský 4, Šimůnek 1, Škvařil, Stehlík 1, Užek 4, Zdráhala 6.

Rozhodčí: Dinu, Din (Rum.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 4:5. Diváci: 6963.

Daniel Kubeš, trenér Česka: „Jsme zklamaní z toho, že se nám nepodařilo postoupit z druhého místa naší skupiny na mistrovství Evropy. Ale jinak jsme dnes absolutně spokojení co se týče herního nasazení a výkonu týmu, který tady v Makedonii byl. Dnes jsme hráli za hranicemi našich možností, což mě dělá velmi pyšným.

Ondřej Zdráhala, kapitán českého týmu: „Po dnešním zápase se ve mně mísí dva pocity. To je obrovské zklamání a obrovské nadšení a hrdost na to, co jsme v dnešním zápase odvedli. Ihned po utkání jsme měl poprvé slzy v očích. Věděl jsem, že jsme dnes na Makedonce měli, ale bohužel to nedopadlo. Ale ten výkon, který jsme dnes odevzdali, byl prostě famózní.

Výprava se vrací v pondělí spojem do Vídně, kolem 16.30 hodin by měla dorazit do Brna.