6.7.2015 otevřeno: 832 x

Bělka: Musím holky pochválit, bojovaly

Spokojenost. První zápas, první vítězství. České házenkářky vyhrály na univerziádě v Koreji nad Slovenkami 22:17. Pro jejich přístup, hru i výsledek měl trenér Jan Bělka chválu. Tady je jeho komentář k vítězné premiéře v Kwangdžu.

Utkání jsme nezačali, co se týče proměňování jasných brankových příležitostí, vůbec dobře. Neproměnili jsme během prvních patnácti minut dva rychlé útoky, sedmimetrový hod a dva náskoky z pivota,“ popsal začátek derby se Slovenkami trenér českého univerziádního výběru Jan Bělka a doplnil: „To bylo na úvod utkání dost a holky trošku znervózněly ze slovenské brankářky. Měli jsme i trošku smůlu, když jsme dali dvě tyčky. Naštěstí jsme nepříznivý výsledek otočili, díky dobré obraně a rychlému přechodu do rychlého útoku.“

Češky vyhrály první poločas o čtyři branky. „Ve druhém poločase pokračoval boj o každý metr, a ke konci utkání, když nás Slovenky začaly dotahovat, chytila brankářka Lucie Satrapová tři jasné brankové příležitosti včetně jedné sedmičky,“ pokračoval Bělka a ocenil hru týmu: „Holky musím pochválit za velmi bojovný výkon, i když se jim místy nedařilo, nevěšely hlavy a snažily se utkání dotáhnout do vítězného konce. V úterý nás čeká velká neznámá Čína, tak doufáme, že výkon bude o kousek lepší a opět s dobrým výsledkem.

Česko – Slovensko 22:17 (11:7)

Rozhodčí: Lemanowicz, Baranowski (Pol.). Sedmimetrové hody: 3/4 – 1/2. Vyloučení: 2:1.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Adámková 6/2, Malá, Ryšánková po 4, Kubáčková 4/1, Stellnerová 2, Gebre Selassiová, Weisenbilderová po 1, Salašová, Nygrýnová. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Slovenska: Blažeková, Habánková po 5, Minarčíková 3.