7.7.2015 otevřeno: 866 x

Češky přidávají druhou výhru na univerziádě, Čínu porážejí 32:23

České házenkářky navázaly na včerejší premiérovou výhru nad Slovenskem na 28. letní univerziádě v korejském Kwangdžu a dnes zvítězily nad Čínou 32:29. Po dvou kolech patří týmu trenéra Jana Bělky v tabulce šestičlenné skupiny B třetí místo s plným bodovým ziskem, stejně jako mají dva nejbližší soupeři. Češky se ve čtvrtek utkají s Ruskami, o den později s Brazilkami.

Česko – Čína 32:23 (16:9)

Neznámý čínský univerziádní výběr sekundoval českým studentkám čtvrthodiny hry, pak se Češky dostaly do vedení a to postupně navyšovaly. Do poločasu na sedm branek, když se nejvíce střelecky dařilo Tereze Kubáčkové a Veronice Malé. Společně vstřelily polovinu českých gólů v prvním dějství.

Ve druhém se přidaly také další české hráčky a až na brankářky se trefily všechny. V začátku druhé půle se Číňanky jedinkrát přiblížily na „dostřel čtyř branek. Češky však zdramatizování zápasy nepřipustily a nakonec zvítězily o devět gólů. Nejlepší českou střelkyní byla se sedmi zásahy Kubáčková.

Brankářka Lucie Satrapová i ve druhém utkání na uiverziádě udržela úspěšnost zákroků nad padesáti procenty.

Rozhodčí: Stark, Stefan (Rum.). Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 1:4.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Kubáčková 7/1, Malá 6, Stellnerová, Ryšánková po 4, Weisenbilderová po 3, Adámková 3/1, Gebre Selassiová, Nygrýnová po 2, Salašová 1. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Číny: Huangová 10/1, Žouová 4, Siová, Duová po 3.