9.7.2015 otevřeno: 1231 x

Univerziádní tým prohrává s Ruskem, čeká ho rozhodující bitva s Brazilkami

České házenkářky prohrály na univerziádě v korejském Kwangdžu s Ruskem 21:37 a v tabulce skupiny B jim patří třetí místo. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA JANA BĚLKY.

V pátek 10. července od 9.00 hodin českého času se tým trenéra Jana Bělky utká s Brazilkami, které dnes porazily Slovensko 26:16. Vítěz tohoto vzájemného utkání bude hrát pravděpodobně o bronzové medaile proti druhému týmu skupiny A.

České družstvo se ujalo v duelu s favoritkami celého turnaje vedení, ale Rusky rychle vyrovnaly, ve druhé minutě se ujaly vedení a to až do konce zápasu nepustily. Češky jim výkonnostně sekundovaly do 20. minuty, pak náskok přeskočil přes pět branek a tým Jana Bělky už nedokázal kontrovat. "V utkání, do kterého jsme vstupovali jako outsideři, jsme bohužel tuto roli potvrzovali. Ruský tým je tu na velmi vysoké výkonnostní úrovni, jeho hráčky hrají Ligu mistrů a některé si zahrály i Final4. Sportovně musíme přiznat, že soupeř byl jasně lepší a od prvních minut bylo o osudu utkání více méně rozhodnuto. Na našich hráčkách se začíná projevovat únava, což zatím týmy se šestnácti hráčkami na soupisce moc nepociťují. U nás byl tento problém dnes evidentní. Především ruská obrana byla na výborné úrovni a podpořila druhou vlnu rychlého útoku, což je ruského týmu největší zbraň na tomto turnaji," komentoval český výkon trenér Jan Bělka.

Před pátečním soubojem s Brazílií ješě čeká tým intenzivní příprava na kvalitního soupeře. "Musíme se soustředit na zítřejší utkání, které rozhodne o tom jestli budeme bojovat na konci turnaje o bronz nebo o páté místo. Soupeře máme natočeného a za chvíli už budeme sledovat, s jakým týmem Brazilky přicestovaly a v jaké herní pohodě tu jsou," dodal kouč.

Česko – Rusko 21:37 (11:17)

Rozhodčí: Koo, Lee (Kor.). Sedmimetrové hody: 1/4 – 6/6. Vyloučení: 4:4.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Adámková 6, Stellnerová, Ryšánková po 5, Kubáčková 2, Nygrýnová 2/2, Malá 1, Salašová, Gebre Selassioná, Weisenbilderová. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Ruska: Vjachirevová 7/5, Gorškovová, Čigirinovová po 5.