10.7.2015 otevřeno: 944 x

Česko – Brazílie 29:26. Česky se výrazně přiblížily bojům o medaile

České házenkářky zvítězily v klíčovém utkání skupiny B univerziádního turnaje v korejském Kwangdžu nad Brazílií 29:26 a zvýšily svou šanci na pondělní souboj o bronzové medaile.

Aby tým trenéra Jana Bělky o umístění na stupních vítězů skutečně hrál, musí v neděli od 9.00 hodin českého času ve svém posledním zápase ve skupině porazit Uruguay, která zatím v turnaji nezískala ani bod. K tomu Rusky nesmějí prohrát s Brazilkami. Pokud by se tyto výsledky „sešly“, soupeřkami o bronz by byly Srbky.

Česko – Brazílie 29:26 (15:14)

Češky vstoupily do důležitého souboje k udržení medailových snů lépe a v sedmé minutě vedly 3:1. Soupeřky dokázaly jedinkrát v prvním dějství otočit skóre na svou stranu (4:5). Od 13. minuty však dominoval český výběr, ve 25. minutě vedl o čtyři branky, ale Brazilky před přestávkou dvěma rychlými góly snížily na rozdíl jediné trefy.

Do poloviny druhé části se celky střídaly ve vedení, ve 44. minutě nasadily Češky k rozhodujícímu trháku. Během krátké chvíle si vytvořily třígólový náskok, na který už Jihoameričanky už nedokázaly zareagovat.

České družstvo má před posledními zápasy ve skupině B lepší výchozí pozici, díky výhře ve vzájemném zápase, než Brazilky.

Rozhodčí: Pavicević, Raznatović (Černá Hora). Sedmimetrové hody: 4/6 – 4/4. Vyloučení: 0:3.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Kubáčková 10/2, Malá, 6, Gebre Selassiová, Nygrýnová po 4, Adámková 3/2, Stellnerová 2, Salašová, Weisenbilderová. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Brazílie: Goncalvesová 8, Giacomaziová 4, Constantinová 4/1.