12.7.2015 otevřeno: 1029 x

České házenkářky budou hrát o univerziádní bronz

České házenkářky budou hrát po vítězství 31:17 v posledním utkání ve skupině B nad Uruguayí o bronz na univerziádě v korejském Kwangdžu. V pondělí 13. července od 7.00 českého času nastoupí proti Srbkám, které obsadily druhé místo ve skupině A.

Česko – Uruguay 31:17 (18:10)

České házenkářky dominovaly rozhodujícímu zápasu o postup do bojů o medaile od osmé minuty. Soupeřkám z Jižní Ameriky dovolily jedinkrát, aby v zápase vedly. Pak už se náskok navyšoval na straně týmu trenéra Jana Bělky. Ten se opět musel obejít bez zraněné Martiny Weisebilderové. Do pole se tak dostala i brankářka Petra Kudláčková, která dokonce vstřelila gól. Češky si jich do poločasu připsaly 18, soupeřky od osm méně.

Po přestávce se do konce utkání rozrostl až na konečných 14 branek. A protože Rusky porazily Brazilky 32:21, „pomohly“ Češkám do bojů o medaile. Skupinu B vyhrály právě Rusky před Češkami a Brazilkami. Ve skupině A zvítězila domácí Korea před Srbskem a Rumunskem. O zlato budou hrát Korejky s Ruskami, o bronz Češky se Srbkami.

Rozhodčí: Damaceno Paz, Souza (Braz.). Sedmimetrové hody: 5/8 – 1/4. Vyloučení: 2:4.

Sestava a branky Česka: Satrapová, Kudláčková – Stellnerová 8, Adámková 8/5, Salašová 4, Nygrýnová 3, Malá, Kubáčková, Gebre Selassiová po 2, Ryšánková, Kudláčková po 1. Trenér: Jan Bělka.

Nejvíce branek Uruguaye: R. Gonzalezová 6/1, Puig Abbateová 3, Elzaurdiaová 2.