27.7.2015 otevřeno: 1682 x

Házenkářky do sedmnácti let deklasovaly Gruzii, Rumunsko přetlačily o gól

Rozdílem šestadvaceti branek porazily české dorostenky v prvním zápase Olympiády mládeže v gruzínském Tbilisi domácí výběr. Zvítězily poměrem 44:18. V úterním zápase proti Rumunsku zvítězily v mnohem vyrovnanějším souboji české házenkářky znovu, když rumunské soupeřky přehrály o jednu branku 26:25. DOPLNĚNO HODNOCENÍ TRENÉRA!

Mladé české házenkářky di zatím vedou v Gruzii výborně. Ve dvou zápasech vybojovaly dvě výhry. Zápas proti Gruzii byl pro český výběr jasnou záležitostí, když domácí výběr Češky přetlačily rozdílem šestadvaceti branek. Úterní zápas proti Rumunsku byl o poznání vyrovnanější, po dobrém začátku se Rumunky na český tým dotáhly a držely se v dostřelu jedné, dvou branek. Češky ale minimální náskok uhájily a nakonec slavily jednobrankovou výhru.

Česká republika - Gruzie 44:18

Trenéři Jan Salač a Ondřej Václavek: "Konečný výsledek o tom sice nevypovídá, ale v úvodu naše hráčky tak jasnou kontrolu nad utkáním neměly. Bály se vzít zodpovědnost na sebe, a když už vystřelily z větší vzdálenosti, střelba byla velmi nepřesná. Dalo by se to shrnout dvěma slovy, nervózní a zakřiknuté. Obrana fungovala báječně hned od úvodu utkání. Když se během první poloviny prvního poločasu přidaly povedené kombinace s přesnou střelbou, začal rozdíl ve skóre růst v náš prospěch až na poločasových 17:10. K druhému poločasu lze říct jen, že jsme jasně dominovali, což dokládá i to, že branku vstřelilo všech 12 hráček v poli. „První krok k postupu ze skupiny máme zdárně za sebou, jedná se ale o ten nejjednodušší. V dalším utkání nás čekají Rumunky, které jsou někde jinde než domácí Gruzínky. S utkáním panuje v realizačním týmu celková spokojenost, pokud bychom takto pokračovali, postup je zcela reálný."

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 4, Baumbachová 2, Galušková 6, Novotná 2, Kovářová 9, Mizerová 3, Mučková, Brožová 2, Šustková 6, Preslová, Večeřová 3, Konečná 1, Buchnerová 4, Žačková 2

Česká republika - Rumunsko 26:25

České reprezentantky nastoupily ke svému druhému utkání na Evropské olympiádě mládeže proti reprezentaci Rumunska. Hned od úvodu jim fungovala obrana 1:2:3, přes kterou se soupeřky jen velmi těžko prosazovaly. Oproti utkání s domácí Gruzií se jim dařilo výrazně lépe proměňovat vytvořené šance, a tak se rychle ujaly vedení 5:1. Stejný průběh mělo úvodních dvacet minut prvního poločasu, kdy hráčky do puntíku plnily taktické pokyny. „Prvních 20 minut se nám opravdu povedlo, bohužel jsme ale vybudovaný náskok ztratili a v poločase jsme se museli spokojit s jednobrankovým vedením,“komentoval zápas asistent trenéra Ondřej Václavek.

Do druhé poloviny utkání vstoupily hráčky České republiky velmi podobně jako do první. Znovu si rychle vybudovaly náskok, který s malými výkyvy držely až do konce utkání. „Na konci jsme získali důležitý náskok, o který jsme se na konci trochu strachovali, protože poté, co soupeř snížil na rozdíl jediné branky, zbývala odehrát ještě minuta. Výsledek se nám podařilo udržet a postupujeme do bojů o medaile. Pravděpodobně narazíme na lepšího z dvojice Norsko, Dánsko, pokud ovšem nezvítězíme dnes večer od 18 hodin středoevropského času s Ruskem. V utkání nám skvěle zachytaly brankářky, na druhou stranu jsme měli spoustu zbytečných vyloučení, která srážela náš výkon. Obrovská bojovnost během celého utkání a vydařená koncovka utkání nám společně přinesly toužený postup ze základní skupiny. Po dnešním utkání s Ruskem máme den volna a pátek budeme hrát buď od 11:30 nebo 13:30 semifinále. Děkujeme všem za podporu, jedeme dál,“ dodal Václavek.

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 1, Baumbachová 2, Galušková 7, Novotná 1, Kovářová6, Mizerová 1, Mučková, Brožová2, Šustková 5, Preslová, Večeřová, Konečná 1, Buchnerová, Žačková