29.7.2015 otevřeno: 1317 x

V posledním zápase ve skupině podlehly Češky Rusku

O dvě branky více v celkovém součtu nastřílely českým reprezentantkám házenkářky Ruska. Zvítězily tak nad českým výběrem v bojovném a napínavém zápase poměrem 26:24. V pátek v půl dvanácté SEČ se Češky v semifinále poměří s Dánskem. DOPLNĚNO HODNOCENÍ TRENÉRŮ.

Česká republika - Rusko 24:26

I třetí utkání základní skupiny olympiády mládeže odehrály české reprezentantky velmi dobře. Tentokrát se postavily již známému soupeři z kvalifikace o mistrovství Evropy. Před čtyřmi měsíci dostaly české hráčky krutou lekci v podobě sedmnáctibrankové porážky, ze kterého se ale dokázaly poučit. Do utkání totiž vstoupily koncentrovaně, dařilo se jim proměňovat střelecké příležitosti, které v brance podpořila Preslová. „Skvělou taktickou hrou v prvních pětadvaceti minutách jsme si vytvořili až čtyřbrankový náskok, který jsme ale po polevení tempa v posledních pěti minutách první půle ztratili, v poločasu byl ale stav nerozhodný, což byla vzhledem k průběhu poločasu velká škoda,“ komentoval utkání asistent trenéra Ondřej Václavek.

Druhých třicet minut zápasu bylo velmi vyrovnaných, oba celky se pravidelně střídaly ve vedení a nenechaly druhého odskočit o více jak jednu branku. Ve srovnání s prvním poločasem se ve druhém dařilo o něco méně proměňovat šance a ubylo brankářských zákroků. Na druhou stranu ale byla z každého pohybu hráček vidět obrovská bojovnost a odhodlání odčinit březnovou prohru z Torshavnu. V závěru utkání byl reprezentační tým blízko senzačního bodu nebo dokonce dvou, ale nepovedená hra 7 proti 6 nepřinesla vyrovnání a senzační výsledek se nepodařilo dotáhnout. "Se silným Ruskem je prohra o dvě branky 24:26 skvělým výsledkem. Holky odehrály skvělý zápas. Kdo se na utkání opravdu díval, nemůže upřít obrovskou snahu, bojovnost a odhodlání, no a také změnu přístupu ke hře oproti kvalifikaci na Faerských ostrovech, i když jsme v závěru neproměnili několik dobrých příležitostí. Trochu náš výkon sráží menší schopnost spolupráce s křídly a pivoty, tyto detaily nám ještě chybí k tomu, abychom mohli družstva jako Rusko porážet. Skvělé utkání odehráli opět především Kovářová a Šustková. Její vyloučení naši hru v závěru utkání nepochybně ovlivnilo. Co je velmi pozitivní? Dokážeme se už připravit na těžká utkání s lepšími soupeři, což se nám bude jako v bojích o medaile, tak i na mistrovství Evropy hodit. Za toto utkání musím holkám velmi poděkovat, hrály opravdu s nasazením, chtěli to utkání zvládnout. Taková utkání podporují jejich výkonnostní růst," dodal Václavek.

Ve čtvrtek si házenkářky užily volný den procházkou a regenerací. V pátek od 11:30 SEČ nastoupí do semifinálového zápasu proti Dánsku. Vítěz se pak popere o vítězství v turnaji a olympijské zlato s vítězem duelu Rusko - Norsko.

Česká republika - Gruzie 44:18

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 4, Baumbachová 2, Galušková 6, Novotná 2, Kovářová 9, Mizerová 3, Mučková, Brožová 2, Šustková 6, Preslová, Večeřová 3, Konečná 1, Buchnerová 4, Žačková 2

Česká republika - Rumunsko 26:25

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 1, Baumbachová 2, Galušková 7, Novotná 1, Kovářová6, Mizerová 1, Mučková, Brožová2, Šustková 5, Preslová, Večeřová, Konečná 1, Buchnerová, Žačková