31.7.2015 otevřeno: 1055 x

Dorostenky v semifinále nestačily na Dánsko, zahrají si o bronz

České házenkářky do 17 let podlehly Dánsku 22:30 v semifinálovém zápase na Olympiádě mládeže v gruzínském Tbilisi. Zítra si zahrají o bronzové medaile proti jednomu z týmů dvojice Rusko - Norsko. POZOR: Už od 7:30 hodin SEČ. .

České házenkářky do 17 let sehrály v pátek dopoledne semifinálový zápas na Olympiádě mládeže v Tbilisi proti Dánsku. Svému soupeři podlehly a zahrají si o konečné třetí místo. "Výsledek je možná pro hráčky a realizační tým až příliš tvrdý. V první poločasu se hráčkám dařilo držet tempo hry a po velkou část tohoto poločasu vedly. V jeho závěru se však nakupilo několik chyb, Dánky vyrovnaly a těsně před konce poločasu ve hře 7:5 se Dánkám podařilo získat vedení 14:15. Velmi slušně nám fungovala hodně vysunutá obrana 1:2:3, tu navíc podpořily brankářky svými zákroky, škoda jen, že za svoje záda pustily některé lehčí rány po svém chybném postavení. V útoku jsme hráli trpělivě a dařilo se nám soupeřky překvapovat střelbou ze země, ve které tentokrát vynikala Brožová podpořená Šustkovou. Hodně mrzí závěrečný útok Dánska, remíza by nám možná pomohla odolávat déle,“ komentoval první poločas zástupce trenérské dvojice Ondřej Václavek.

Ještě v začátku druhého poločasu držely české hráčky těsný výsledek, na jejich hře byla ale patrná rostoucí únava. "Ještě prvních deset minut druhého poločasu můžeme mluvit o vyrovnané hře, poté české soupeřky držely od začátku nastavené tempo, kterému naše hráčky přestávaly stačit a brankový rozdíl postupně narůstal. Jeho rychlejší nárůst zastavovaly brankářky Mučková a Preslová, které ale v konci utkání nebyly podpořeny hráčkami v útoku. Narazili jsme na opravdu kvalitního, dobře připraveného soupeře, který nám během celého utkání nedal ani minutu na vydechnutí. I když se některé z jejich hráček nedařilo, trenéři Dánska ji nahradili jinou, stejně kvalitní, což nás stálo obrovské množství sil. To nám bohužel chybí," řekla k dalším minutám zápasu Václavek. Českým reprezentantkám se  bohužel nepodařilo udržet tempo z prvního poločasu utkání, kdy hráčky Dánska měly s českou hrou velké problém. "V druhém poločasu se ukázala dánská herní, technická a fyzická připravenost, v našem případě narůstala únava a bylo po nadějích. Holkám patří za utkání velké díky, stejně jako v předchozích utkáních na olympiádě bojovaly, dřely, ale postupně bylo vidět, že jim dochází síly a to jak v obraně, kdy přestaly soupeřky stíhat bránit na nohou, tak i v útoku, kdy se nedostávaly do tak jednoznačných brankových příležitostí. Značnou změnu jsme mohli vidět i v razanci naší střelby. Náš výkon podpořily všechny brankářky zákroky v jasných brankových příležitostech, velmi se dařilo Brožové, která vstřelila 7 branek. Hned se pouštíme do regenerace, abychom byli na zítřejší souboj o bronzovou medaili připraveni. Naše soupeřky vzejdou z utkání Norsko - Rusko,“ dodal Václavek.

Zítřejší utkání o třetí místo je možné znovu sledovat na YouTube stránce Gruzínského svazu házené tentokrát již do 7:30!

České republika - Dánsko 22:30 (14:15)

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 1, Baumbachová, Galušková 4, Novotná 1, Kovářová 2, Mizerová 1, Mučková, Brožová 7, Šustková 6, Preslová, Večeřová, Konečná, Buchnerová, Žačková