1.8.2015 otevřeno: 1215 x

České dorostenky v Gruzii čtvrté

V posledním zápase na Olympiádě mládeže podlehly mladé české házenkářky v gruzínském Tbilisi svým vyspělým soupeřkám z Norska rozdílem čtrnácti branek 23:37. V konečném zúčtování tak českým dorostenkám patří na olympiádě čtvrtá příčka. DOPLNĚN KOMENTÁŘ TRENÉRA.

Sen o bronzové medaili z olympiády se českým házenkářkám rozplynul. V zápase o třetí místo výběr hraček do 17 let prohrál s Norskem 23:37. Od začátku utkání s Norskem byla na českých hračkách patrná výrazná únava. Jejich pohyb a celkový projev byl zcela jiný než v předchozích utkáních. Od dvanácté minuty prvního poločasu Norky rychle navyšovaly brankový rozdíl ze stavu 5:7 na poločasových 10:22. „Ve srovnání s Norkami nám chyběla rychlost a síla v zakončení, v obraně jsme přestali stíhat výrazně dříve než v předchozích utkáních,“ komentoval vývoj zápasu asistent trenéra Ondřej Václavek.

Úvodních osm minut druhého poločasu vypadalo hodně podobně jako téměř celý první poločas. Pak české reprezentantky vyrovnaly hru a rozdíl branek se již nenavyšoval. Druhý poločas skončil nakonec přijatelným výsledkem 13:15, celkově byl však výsledek utkání propastných 23:37. „Takto náročný turnaj nám ukázal, že máme ještě velké rezervy ve fyzické kondici a vyrovnanosti všech hráček. Je potřeba si ale uvědomit, že ve srovnání s minulou Olympiádou mládeže v Utrechtu jsme se jako družstvo posunuli o čtyři pozice vpřed, což musíme brát jako jednoznačný úspěch, na Norky jsme tentokrát neměli. Co je velmi pozitivní? Odehráli jsme čtyři velmi náročná utkání s kvalitními soupeři v krátkém časovém úseku. Soupeři nás před Mistrovstvím Evropy v Makedonii velmi slušně otestovali a my jsme si ukázali, že je můžeme trápit a pravděpodobně i porazit. Musíme ale hrát na hranici našich možností s maximální mírou rizika a agresivity," zdůraznil Václavek, který závěrem úpřímně poděkoval hráčkám za výkon na turnaji i fanouškům za velkou podporu: "Vaší podpory a práce si moc vážíme!"

Finále o 3. místo:

Česká republika - Norsko 23:37

Sestava a branky Česka: Vašulková, Lapčíková 1, Baumbachová, Galušková 7, Novotná 2, Kovářová 6, Mizerová, Mučková, Brožová 1, Šustková 2, Preslová, Vočeřová 1, Konečná 2, Buchnerová 1, Žačková