13.8.2015 otevřeno: 895 x

Češky v prvním klání mistrovství Evropy do 17 let podlehly Slovinkám

Česká házenkářská reprezentace do 17 let má za sebou úvodní vystoupení na evropském šampionátu v Makedonii. Svěřenkyně Jana Salače a Ondřeje Václavka v něm nestačily na Slovinky, které si připisují první body za vítězství.

Úvod utkání českému výběru vůbec nevyšel. Po necelých osmi minutách prohrával už o čtyři branky 3:7. Kouč Jan Salač si tak následně vyžádal time out. Po něm se Češky herně zlepšily a po dvaceti minutách svítilo na tabuli vyrovnané skóre 13:13. Krátce nato se Salačovo družstvo dostalo do vedení, jenže výraznější náskok si neudrželo. Slovinky po první polovině dějství vedly těsně 21:20.

Druhý poločas začal v podobném ražení, když Češky jedenáct minut po pauze stahovaly pětigólové manko. Jan Salač tak znovu svolal k oddechovému času. Tentokrát už však český celek krok neudržel a slovinská reprezentace kontrolovala a navyšovala skóre až do konce duelu. Deset minut před koncem se dostaly Slovinky do šestibrankového trháku 34:28, který už nepustily.

Češkám k bodovému zisku nepomohlo ani deset přesných zásahů Jany Šustkové a osm tref Sáry Kovářové. Slovinky vyhrály 39:33. V dalším střetnutí čeká český tým Švédsko, a to v pátek od 17 hodin.

Česká republika - Slovinsko 33:39 (20:21)

Sestava a branky České republiky: Vašulková, Klausová, Galušková 5, Novotná, Kovářová 8, melichárková, Mizerová 4, Mučková, Brožová 3, Bajerová, Šustková 10, Preslová, Večeřová 2? Konečná 1, Buchnerová, Žáčková.
Sedmimetrové hody: 6/5 - 5/4. Vyloučení: 2:0. Rozhodčí:Duplii, Kaverina (UKR).