13.8.2015 otevřeno: 840 x

Naše obrana nefungovala dobře, říká po zápase se Slovinskem trenér dorostenek Jan Salač

České reprezentantky nezvládly úvodní utkání v rámci Mistrovství Evropy do 17 let v makedonském Skopje. Češky prohrály o šest branek, inkasovaly jich celkem 39.

Česká reprezentace přicestovala do Skopje ve středu večer, hned druhý den na to už hráčky do sedmnácti let musely absolvovat úvodní utkání na turnaji proti Slovinsku, kterému podlehly rozdílem 39:33. “Prostě jsme ten zápas nezvldáli, nebudu se na nic vymlouvat,” hodnotí střetnutí bez jakýchkoli servítek hlavní kouč Jan Salač.

Jak jste spokojen s úvodním vystoupením týmu na Mistrovství Evropy házenkářek do 17 let?

Nejsem spokojený s výsledkem, ani s předvedenou hrou. Naše obrana nefungovala vůbec dobře, stejně tak gólmanky neměly tolik zákroků, na kolik jsme zvyklí. Když dostanete 39 branek, nemůžete vyhrát.

Co bylo příčinou nevydařeného startu?

Myslím, že jsme byli dost dobře připravení. Děvčata ale nebyla schopna ubránit prostory mezi 1-2 a křídla, především zprava, odkud jsme od Copiové inkasovali během úvodních pěti minut asi čtyři góly. Pak jsme se vrátili do zápasu, byli jsme i nahoře, ale následně jsme opět měli hluchou chvilku, kdy nás stáhli a ve druhém poločase, kdy nám začaly utíkat, už holky nevěděly, která bije. Zkoušeli jsme všechny obranné systémy, přičemž nezafungoval ani jeden. Slovinky nám dávaly góly jen z prostorů, o nichž jsme si říkali, ale nebyli jsme schopni je zavřít.

Nepodepsala se na hráčkách únava z cesty?

Je to možné, ale vymlouvat se na to nechci. My jsme měli si v taktické přípravě jasně řekli, jak budeme hrát, jenže jsme to nesplnili. Proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.

S čím půjdete do pátečního utkání se Švédskem?

Musíme vyhrát, pokud chceme postoupit do horní osmičky, což byl náš cíl. Bude to ovšem hodně těžké, Švédky jsou herně možná ještě trochu někde jinde než Slovinky, uvidíme. Máme je natočené ze zápasů, něco o nich víme, ale bude to těžké. Na druhou stranu nic není nemožné.