14.8.2015 otevřeno: 1031 x

Ženský tým do 17 let na mistrovství Evropy prohrál se Švédkami 29:35

Házenkářská reprezentace České republiky do 17 let po čtvrteční porážce se Slovinskem prohrála i ve svém pátečním klání mistrovství Evropy proti Švédkám, jimž tým Jana Salače a Ondřeje Václavka podlehl 39:25.

Česko – Švédsko 29:35 (16:21)

Češky ve druhém souboji na mistrovství Evropy do 17 let ve Skopje od úvodu držely se Švédkami krok, když Veronika Galušková zaznamenala během úvodních šesti minut čtyři branky. Zlom přišel až po dvacetiminutovce. Švédky si vytvořily šestibrankový náskok, na který výběr Jana Salače a Ondřeje Václavka nedokázal do poločasu zareagovat. První dějství tak skončilo 21:16 ve prospěch Seveřanek.

Po přestávce se obraz hry oproti závěrečné desetiminutovce úvodního poločasu příliš nezměnil. Češky dokonce musely dotahovat sedmigólové manko, což jim znemožňovala švédská brankářka Rebecca Nilssonová, která byla vyhlášena hráčkou zápasu.

Seveřanky si svůj náskok udržely a českému celku v závěru nic nedovolily. Svěřenkyně Jana Salače a Ondřeje Václavka nakonec ve Skopje prohrály i svůj druhý duel v poměru 29:35. Naděje na postup mezi elitní týmy ještě žije, to by však musely Makeodnky porazit Slovinsko a následně prohrát s českým týmem. Právě utkání mezi Českou republikou a Makedonii je na program v neděli v 19.00 hodin.

Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová, Galušková, Novotná, S. Kovářová, Melichárková, Mizerová, Brožová, Bajerová, Šustková, Večeřová, Konečná, Buchnerová, Žáčková.
Rozhodčí: Jerlecki, Labun (Pol.). Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 400.