16.8.2015 otevřeno: 1146 x

Češky na evropském šampionátu do 17 let poprvé vyhrály, porazily Makedonii

Česká házenkářská reprezentace do 17 let má za sebou závěrečné skupinové klání na mistrovství Evropy. Po dvou porážkách se Slovinkami a Švédkami dorostenky vybojovaly první vítězství, když zdolaly domácí Makedonii 39:23. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Trenéři českého výběru Jan Salač a Ondřej Václavek můžou mít poprvé v makedonském Skopje radost. Češky sice na počátku nedělního klání s Makedonií musely dotahovat, ale po úvodních šesti minutách začaly kontrolovat hru a budovaly si náskok. Po čtvrthodině zápasu vedly reprezentantky o pět branek, a to především zásluhou Sáry Kovářové a Jany Šustkové. Ve druhé polovině prvního dějství Češky pokračovaly v podobném tempu a nakonec jej vyhrály o devět zásahů 21:12. Výrazně k tomu dopomohla brankářka Jana Vašulková, která v závěru předvedla tři skvělé zákroky.

I po přestávce se české hráčky mohly spolehnout na svou gólmanku a vpředu pokračovaly v ostrostřelbě. Po úvodních deseti minutách druhého poločasu měly Češky už třináctibrankový náskok. Makedonky, které v Jane Sandanski Arena hnalo dopředu domácí publikum, nedokázaly na nepříznivý stav zareagovat, zatímco Češkám se dařilo jak v ofenzivě, tak i v obraně.

Salačův tým bude po výhře 38:23 hrát o 9. až 16. místo. V dalších utkáních Češky narazí v úterý od 15 hodin na Německo a ve středu od 13 hodin na Španělsko.

Makedonie – Česko 23:39 (12:21)

Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová 1, Galušková 2, Novotná 5, S. Kovářová 10, Melichárková 1, Mizerová 1, Brožová 2, Bajerová 2, Šustková 7, Večeřová 3, Konečná 2, Buchnerová 2, Žáčková 1.
Rozhodčí: Dojčinov, Gorecov (Bul.). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Diváci: 200.