17.8.2015 otevřeno: 890 x

Děvčata odvedla maximum, chválil tým po výhře nad Makedonií trenér Salač

Poprvé na evropském šampionátu házenkářek do 17 let neskrýval úsměv. Trenér české reprezentace Jan Salač byl po nedělním vítězství nad Makedonií v poměru 39:23 spokojený jak s předvedenou hrou, tak i s individuálními výkony.

Vyšel zápas proti Makedonii podle vašich představ?

Co se týče taktiky, tak děvčata odvedla maximum, i když na začátku vzadu dělala individuální chyby. Během prvního poločasu se obrana zlepšila a konečně se přiblížila tomu, co si představujeme pod pojmem stoprocentní výkon.

Jak jste byl spokojen s útokem?

Myslím si, že i v ofenzivě jsme splnili to, co jsme si řekli. Musím holky pochválit, protože Makedonie nebyla lehkým soupeřem, jak se podle konečného výsledku může zdát. Měl jsem trochu obavy, jak bude vypadat první poločas, protože Makedonky většinou fyzicky odpadaly až ve druhé polovině. Nám se podařilo brzy navýšit vedení na uklidňující stav, takže po přestávce pro nás byl zápas pohodovější a mohli jsme vystřídat hráčky, které jsou víc zatížené.

Nakolik pomohla týmu brankářka Jana Vašulková, která předvedla několik důležitých zákroků?

Jsem s jejím výkonem spokojený. Především její zákroky v poslední pětiminutovce prvního poločasu holkám pomohly, Jana jim dodala klid. Svou výkonnost navíc potvrdila i ve druhém poločase, kdy také měla plno zákroků. Sice už Makedonky tak razantně nestřílely, ale přesto je třeba holkám vzadu pomoct. Je dobře, že máme tři brankářky, protože se v Makedonii trochu potýkáme s tím, kdo nastoupí jako první do zápasu.

Připravovali jste hráčky na domácí publikum?

Musím říct, že mě překvapilo, že nepřišlo tolik lidí. Očekával jsem větší návštěvu, protože je neděle a domácí Makedonky s námi hrály o dva body do další skupiny. Samozřejmě jsme se připravovali i na to, jak budeme ze střídačky komunikovat o taktice, ale atmosféra nakonec tak bouřlivá nebyla. Možná i proto, že jsme si brzy vytvořili náskok.

Co očekáváte od nadcházejících zápasů s Německem a Španělskem?

Němky nás proti Španělsku překvapily, počítali jsme tím, že budeme hrát proti Španělsku a Rumunsku, které je na tom výkonnostně hůř než Německo. V tomto ohledu to pro nás bude těžší. Španělky zároveň ukázaly, že jsou na tom také velmi dobře. Obě utkání budou hodně náročná, ale pokusíme se vybojovat minimálně jedno vítězství v nadstavbové části a pak uhrát co nejlepší výsledky.