18.8.2015 otevřeno: 1026 x

Česká reprezentace do sedmnácti let prohrála na ME s Německem

V prvním utkání ve skupině od 9. – 16. místo na ME házenkářek do 17 let v Makedonii české házenkářky podlehly Německu. Němky dominovaly utkání od prvních minut a nad českým výběrem zvítězily 42:23. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

Začátek střetnutí Češkám hrubě nevyšel, německé reprezentantky zavřely své soupeřky na útočné polovině a střílely jednu branku za druhou. Do střeleckého zápisu na české straně poprvé promluvila až Jana Šustková, která poprvé skórovala až v osmé minutě zápasu, ani v dalších momentech zápasu ale německý tlak na českou obranu nepolevil.

Na konci prvního poločasu se Češky dokázaly vzchopit a vstřelit několik upracovaných gólů, ani to však nenastartovalo obrat v celém zápase. Němky i po výměně stran pokračovaly s chutí. Ani snaha Veroniky Galuškové, která v zápase skórovala do sítě soupeřek hned devětkrát, nevedla k výraznější korekci českého manka.

I závěrečnou část utkání ovládly německé hráčky, které nakonec zvítězily v zápase 42:23. Česká republika tak inkasovala na šampionátu přes 40 branek vůbec poprvé. Salačův výběr odehraje zítra ve skupině o umístění zápas se Španělskem, který však pravděpodobně již nic nezmění na tom, že bude hrát Česká republika na turnaji o třináctou příčku.

S výkonem českých hráček rozhodně nebyl spokojený hlavní kouč Jan Salač. „Na co jsme sáhli, bylo špatně. Prohráli jsme si to zejména v útoku. Bylo mi líto především našich brankářek, neboť na ně šel jeden útok za druhým. Jsem extrémně zklamaný, byl to pravděpodobně můj nejhorší výkon v kariéře,“ prohlásil po utkání trenér českého výběru.

Česko – Německo 23:42 (13:22)

Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová 3, Galušková 9, Novotná 2, S. Kovářová 3, Melichárková, Mizerová 1, Brožová 1, Bajerová, Šustková 4, Večeřová, Konečná, Buchnerová, Žáčková.
Rozhodčí: Marta, Vania (Por.). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Diváci: 200.