19.8.2015 otevřeno: 1207 x

Češky měly proti Španělkám dobře nakročeno, přesto nakonec prohrály 32:38

Házenkářský výběr žen do 17 let v makedonském Skopje má za sebou pátý zápas. Po úterní vysoké porážce v zápase s Němkami bojovaly Češky proti Španělkám, s nimiž dlouho držely krok. Nakonec ale prohrály 32:38. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

České házenkářky v porovnání s úterním duelem proti Německu vstoupily do utkání se Španělskem lépe. Zatímco v klání s Němkami čekaly na první zásah až do 8. minuty, proti Španělkám se Jitka Brožová prosadila už po půlminutě hry. Soupeřky však brzy nato skórovaly ze sedmimetrového hodu a v prvním poločase byla hra vyrovnaná. Oba týmy se přetahovaly o vedení, až Češky v závěrečných dvou minutách Španělkám utekly a před pauzou si vytvořily tříbrankový náskok. Úvodní třicetiminutovka skončila v poměru 18:15 pro svěřenkyně trenéra Jana Salače.

I v počátečních deseti minutách druhé poloviny si Češky držely náskok, pak nastal zlom. Zatímco se Španělky pravidelně prosazovaly, českému týmu se přestalo dařit v zakončení. „Sice jsme předvedly mnohem lepší výkon než proti Německu, ale nestačily jsme na Španělky fyzicky,“ zhodnotil kouč Salač, který svůj výběr tentokrát pochválil.

Španělky si v závěru vytvořily pohodlný náskok a českou reprezentaci na mistrovství Evropy do 17 let zdolaly 38:32.

Španělsko - Česko 38:32 (15:18)

Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová 1, Galušková 8, Novotná 1, S. Kovářová 9, Melichárková 1, Mizerová 1, Brožová 3, Bajerová 1, Šustková 5, Večeřová 2, Konečná, Buchnerová, Žáčková.
Rozhodčí: Rauchs, Linster (Luc.). Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/3. Diváci: 300.