21.8.2015 otevřeno: 943 x

Dorostenky neuspěly ani proti Portugalsku. Na ME budou hrát o 15. místo

Česká házenkářská reprezentace do 17 let na evropském šampionátu v makedonském Skopje prohrála svůj pátý duel ze šesti. V pátek po poledni podlehly Češky Portugalsku 22:27 a v sobotu ve 13 hodin si zahrají o předposlední 15. místo s poraženým z dvojice Slovensko-Makedonie.

Výběr Jana Salače a Ondřeje Václavka – podobně jako proti Španělkám ve středu – vkročil do utkání slibně. Češky sice prohrávaly, ale na začátku 4. minuty vyrovnala trefou ze sedmi metrů Veronika Galušková. Tým se i zásluhou zákroků Lucie Preslové dostal do vedení, které dlouho držel na své straně. Na druhé půli hřiště ale excelovala i portugalská brankářka Ana Maria Ursu, jíž několikrát pomohla branková konstrukce. V závěru poločasu se Češkám naprosto přestalo dařit v ofenzivě a své vedení ztratily. „Měli jsme snad třicet střel a nic nám tam nespadlo,“ řekl asistent trenéra Ondřej Václavek o úvodní třicetiminutovce, která skončila ve prospěch Portugalek 11:10.

Druhý poločas už držel ve svých rukách tým z Pyrenejského poloostrova. Češky se sice snažily držet krok, jenže do vedení už se neprodraly. Naopak v posledních deseti minutách zápasu začaly ztrácet a Portugalsku nakonec podlehly o pět branek 22:27. „Vůbec si to nedokážeme vysvětlit, je to všechno o našich hlavách,“ klopila hlavu Karolína Žáčková, která byla vyhlášena nejlepší českou hráčkou.

V závěrečném klání na mistrovství Evropy do 17 let v Makedonii čeká Česko v sobotu ve 13 hodin v souboji o předposlední 15. místo poražený z dvojice Slovensko-Makedonie.

Česko-Portugalsko 22:27 (10:11)

Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová 2, Galušková 9, Novotná, S. Kovářová 2, Melichárková 1, Mizerová, Brožová, Bajerová 3, Šustková 3, Večeřová 1, Konečná, Buchnerová, Žáčková 1.
Rozhodčí: Simone, Monitillo (Ita.). Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/0. Diváci: 50.