22.8.2015 otevřeno: 1171 x

Dorostenky se proti Makedonii trápily, v souboji o patnácté místo ale nakonec uspěly

Česká reprezentace do 17 let zakončila svou makedonskou pouť výhrou. V zápase o 15. místo porazila domácí tým 36:22. Češky dlouho hledaly recept na zarputilou hru Makedonek, které chtěly aspoň jednou na domácím šampionátu zvítězit.

Po dvaceti minutách svítil na světelné tabuli v hale Borise Trajkovského stav 10:10 a trenér dorostenecké reprezentace Jan Salač jen nevěřícně kroutil hlavou. Vedoucí družstva Milan Lípa pak z tribuny zvolal: „Bojujte taky samy za sebe, nespoléhejte jen na ostatní!“ Možná toto povzbuzení bylo pro český výběr tím správným impulzem, do přestávky si vybudovaly Češky čtyřgólové vedení a tento náskok si nesly i o poločasové přestávce do šaten.

Po pauze pak Češky navázaly na dobrou koncovku prvního poločasu pětigólovou šňůrou a na svém náskoku pracovaly i v celém průběhu druhé půlhodiny zápasu. V bráně se dařilo Haně Mučkové, v útoku pak Sáře Kovářové, která byla s devíti brankami nejlepší střelkyní českého týmu.

„S Makedonií jsme už předtím jednou vyhráli, takže jsme věděli, co přibližně budou hrát. Trenéři nás připravili dobře, chvílí nám trvalo, než jsme se zajely, pak to ale šlo,“ přiznala hvězda utkání Barbora Buchnerová, která se v posledním zápase na turnaji prosadila hned sedmkrát. Asistent trenéra Ondřej Václavek po zápase zhodnotil i vystoupení českého týmu na turnaji. „Neodehráli jsme dobrý turnaj, jediné dva povedené zápasy byly proti Makedonii, což je málo. Doufám, že se bude při nějakém zúčtování koukat na celou sezonu, kde jsme hráli na Olympijském festivalu v Tbilisi a byli tam čtvrtí. Makedonský šampionát se nám nevydařil, chtěli jsme hrát vyrovnaněji se Slovinskem, Španělskem a ano, i s Německem. Bohužel to ale nevyšlo,“ řekl Václavek.

Český tým se po posledním zápase vrátí do hotelu, sbalí si věci a ještě v sobotu odcestuje autobusem zpět do Česka. Plánovaný odjezd ze Skopje je ve 20 hodin.

Česko - Makedonie 36:22 (16:12)
Sestava a branky Česka: Vašulková, Mučková, Preslová – Klausová 1, Galušková 8, Novotná 2, S. Kovářová 9, Melichárková, Mizerová, Mučková, Brožová 1, Bajerová 3, Šustková 3, Preslová, Večeřová 1, Konečná, Buchnerová 7, Žáčková 1.
Rozhodčí: Doychinov, Goretsov (Bul.). Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Diváci: 100.