7.9.2015 otevřeno: 1066 x

Jícha už hraje za Barcelonu, góly pomohl k postupu do semifinále proti Štochlovi

Dva čeští reprezentanti startují na mistrovství světa mužských házenkářských klubů s názvem Super Globe, které dnes začalo v Kataru. Filip Jícha poprvé nastoupil na mezinárodním fóru za FC Barcelonu po svém srpnovém přestupu a pomohl jí dvěma góly k výhře nad egyptským týmem Al Ahly Sports Club. Brankář Petr Štochl se podílel na výhře Füchse Berlín nad Clubem Africain z Tuniska. V úterním semifinále nastoupí obě české hvězdy proti sobě.

Jícha rychle doléčil po přestupu z Kielu do Barcelony zranění stydké kosti, které ho trápilo od jara. A zapojil se hned do prvního utkání na turnaji Super Globe v katarské hale Duhail, kde v lednu absolvoval mistrovství světa. Jícha odehrál 24 a půl minuty, vstřelil dvě branky a měl úspěšnost střelby 50 procent.

Reprezentační brankář Štochl se střídal s Heinevetterem, odchytal 26 a půl minuty s úspěšností zásahů 33,3 procenta, čímž o 11,1 procenta předčil svého kolegu.

Semifinále mezi Füchse Berlín a FC Barcelona začíná v 17.00 hodin českého času a mělo by ho jít sledovat přímo na stránkách mezinárodní federace ihf.info

Finále se hraje ve čtvrtek 10. září od 19.00 hodin českého času. Duel o bronz je na programu o dvě hodiny dříve.

Výsledky Super Globe v Dauhá (Katar)

FC Barcelona (Šp.) – Al Ahly Sports Club (Eg.) 20:16 (12:8), Füchse Berlín (Něm.) – Club Africain (Tun.) 27:24 (14:12), MKB-MVM Veszprém (Maď.) – Esporte Clube Taubate (Braz.) 27:24 (12:12).