8.10.2015 otevřeno: 1450 x

Kamila Kordovská: Výborná premiéra, taková se každému nepoštěstí

První zápas za seniorskou reprezentaci, čtyři góly. Krásná premiéra. A to je Kamile Kordovské teprve sedmnáct let. Její nominace do A-týmu se dala očekávat, protože i přes svůj mladičký věk patří k tahounkám Slavie Praha v interlize. A jak proběhla premiéra Kamily Kordovské v kvalifikačním zápase proti Itálii? Čas 17.50 vbíhá poprvé na hřiště, o půl minuty později dostává žlutou kartu. 20.53 první střelecký pokus. 22.59 první gól za českou seniorskou reprezentaci.

Čtyřmi trefami se pravoruká blondýnka podílela na výhře 33:15. Nejen za ty je pochválila kapitánka družstva Iveta Luzumová: „Mladé holky zapadly výborně, hrály dobře a musím je skutečně pochválit.“

Přirozenost a otevřenost zdobí Kamilu, směje se, jak jen to jde. A na rozhovory s novináři si přinesla v náručí svou sedmiletou sestru Barboru. „Pojď, budeš mi pomáhat,“ říkala jí před „nástupem“ před sponzorskou tabuli, kamery a mikrofony.

Kamilo, takovou premiéru jste si musela užít....

To tedy. Byla to výborná premiéra, tohle se asi nepoštěstí každému. Jsem za to hrozně ráda, vážím si toho, že jsem dostala příležitost.

Musela jste bojovat s nervozitou více než jindy?

Jsem mladá, tak jsem byla trošku nervózní. Před zápasem, v šatně chvilinku a chvilinku i na palubovce, ale pak se člověk rozehraje a spadne to. Po pěti minutách to bylo v pohodě.

Pomohlo vám, že se proti Itálii hrálo v Praze?

Jasně! Super, že to bylo před domácím publikem. To vždy trochu zvedne sebevědomí. Navíc bydlím tady kousek od haly, takže se přišlo podívat i hodně známých.

Čekala jste, že vstřelíte při své premiéře v seniorské reprezentaci čtyři branky?

To vůbec, zvlášť, když mi první střela nesedla. Říkala jsem si, ty jo, musíme máknout. Byla jsem ráda, že hned druhá střela tam spadla druhý poločas už jsem byla méně nervózní. Taky mi hodně pomohly holky, podpořily mě a hned se hrálo líp.

Platí se v seniorské reprezentaci „zápisné“, za první zápas, za první gól?

Už mi holky hlásily, že budu muset něco tasit z peněženky. Uvidíme, kolik to bude, nebo co to bude.

Je pro vás první strat za seniorský tým spíš povzbuzením a nebo je to zavazující?

Je to obrovská motivace na sobě pracovat do budoucna. Je dobré, že takhle dostáváme příležitost a musíme se jí chopit a využít toho. Jsem za to hrozně ráda a myslím, že nejsem sama. Je to důležité zapojovat mladé hráčky.

Debutovala jste proti zřejmě nejslabšímu celku skupiny, bylo to povinné vítězství?

Jsem ráda, že se nám to povedlo. Bylo to však trochu svazující, protože nás všichni brali jako velkého favorita zápasu. Naštěstí jsme Italky k ničemu nepustili, protože jsme plnili pokyny trenéra. Ale výkon může být i lepší, což víme. Takže se hned musíme soustředit na další utkání, to nedělní na Ukrajině bude hodně důležité. Vyhrát s Itálií byla naše povinnost.

Podívejte se také na videorozhovor s Kamilou Kordovskou po její premiéře v seniorské reprezentaci. Najdete ho na facebookovém profilu Czech Handball Teamu ZDE