30.10.2015 otevřeno: 1311 x

Dorostenci podlehli Německu: "Ve druhé půli jsme sklopili hlavy a přestali bojovat," řekl trenér Pauza

Čeští reprezentanti do 18 let ve svém druhém vystoupení na výborně obsazeném mezinárodním turnaji Pierre Tiby ve Francii nestačili na reprezentační výběr Německa, soupeři podlehli 17:32. V sobotu se Češi utkají s Maďarskem.

Čeští házenkáři uhráli se silnými Němci dobrý první poločas, o přestávce zaostávali za soupeřem jen o čtyři branky. Druhý poločas ale ovládli němečtí házenkáři. „Zápas bych rozdělil na tři části. Za první poločas musím hráčům poděkovat. Vytvořili jsme si tlak, byli jsme schopní dobíhat i v útoku jsme se prosazovali. Hráli jsme na hranici toho, na co máme. Opakem byla desetiminutovka ve druhém poločase, kdy jsme sklopili hlavy a přestali jsme bojovat. To bych hráčům vytkl, to se mi nelíbilo. S německým týmem se dalo hrát, odpovídající výsledek by byl rozdíl tak sedmi, osmi branek. Takhle to vypadá hrozivě. Za deset minut jsme ze zápasu úplně zmizeli. To mě mrzí a nesmí se to opakovat. Je to pro nás poučení a myslím, že náš tým má sílu na to, aby se tohle už neopakovalo. Zatím si nemyslím, že bychom Němce či Francouze měli denně porážet, ale musíme hrát důstojně, abychom si po zápase mohli říct, že jsme udělali na hřišti maximum,“ hodnotil výkon družstva v zápase s Německem trenér Pavel Pauza.

Ve druhém poločase Němci český tým přestříleli, výsledek utkání je 32:17 pro Německo. „S nadsázkou jsme si tady říkali, že Němci na branku stříleli, zatímco my jsme nahrávali. Rozdíl v razanci a dynamice je velký. Máme tady nejlepší hráče, co v českých soutěžích máme. Je to pro nás výzva, abychom na tom dál pracovali, ale tyto dva týmy, Německo a Francie, jsou dál. Odehrály mnohem více zápasů, mají akademii, kde jsou hráči spolu celý rok a tohle my zatím nedokážeme,“ dodal Pauza.

Ve 20.00 hodin nastoupili proti sobě házenkáři Francie a Maďarska. Maďaři budou posledním soupeřem českého výběru, střetnou se v sobotu 31. října 2015 už od 16.00 hodin. „S Maďary jsme hráli v Polsku. Prohráli jsme vysoko, ale byla to daň za to, že to byl vůbec náš první zápas. Mluvím i za hráče, když říkám, že nechceme odjíždět se třemi porážkami. Maďaři jsou asi o něco lepší a mají toho za sebou víc, ale my zítra na hřišti uděláme maximum pro to, abychom je dokázali porazit,“ vyhlíží k sobotnímu duelu trenér. Za dvě prohry mají Češi na kontě v tabulce dva body.

Branky Česka: Hradecký 1, Cáb 1, Zelenka 2, Valoušek 2, Režnický 1, Janíček 1, Padalík 1, Patzel 4, Karlovec 1, Přibyl 3.