4.11.2015 otevřeno: 1618 x

Reprezentační trenér Jan Filip: Moje hodnocení zápasu Česko-Belgie

Trenér českých házenkářů Jan Filip hodnotí vstup do kvalifikace o postup na mistrovství světa 2017. Češi v úvodním zápase v Praze poráží Belgii 34:32.

Nemyslím si, že bychom doplatili na nasazení několika mladých a nezkušených hráčů. Celý první poločas jsme hráli dopředu relativně dobře. Dali jsme 22 gólů, což je i proti takovému soupeři hodně. Měli jsme problémy v obraně, protože Belgičané hráli rychle, nestačili jsme k nim přistupovat. nebyli jsme tak aktivní, jak bychom chtěli. Častokrát nám tam chyběly ruce nebo kontakt při bránění. Soupeř toho využil.

Musím říct, že Belgičané hráli velmi dobře. A když ve druhé půli změnili obranu, nebyli jsme schopní se tolik prosazovat v útoku. A byli jsme rádi, že jsme ten zápas vyhráli.

Poučení. Hráli odvážně, bylo vidět, že si věří. Musíme si zanalyzovat to, co nám haprovalo a především v obraně se zlepšit. Protože 32 inkasovaných gólů je moc.

Role favorita byla jiná, než v které jsme v posledních měsících většinou byli. Na jaře jsme dvakrát hráli proti Švýcarům, kdy jsme byli favorité. A zvládli jsme to. Tady to bylo jasnější a musíme se s tím vyrovnat i pro sobotní odvetu.

Zodpovědnost, kterou jsme po hráčích požadovali před zápasem nám zejména v obranné činnosti chyběla. Snaha tam sice byla, ale dělali jsme chyby. Bohužel jsme je dělali po většinu zápasu.

Co se s tím dá do soboty udělat? Už ve čtvrtek si projedeme s celým týmem tento zápas na videu. Rozebereme ho do detailů a při trénincích budeme pracovat na obraně.

Věděli jsme, že nejsou nazdárci. To, že přešli přes Řeky o něčem svědčí. Je to tým, který jsem nahoru. Ano, budou hrát doma, takže je to může výkonnostně posunout ještě výš. Na druhou stranu víme, že jsme schopní zahrát lépe. V Belgii prostě musíme podat lepší výkon, abychom tam byli úspěšní.